F1.sk F1.sk

Newey prezradil, že Ricciarda čaká v Kanade penalizácia
zdroj: TASR/AP

Newey prezradil, že Ricciarda čaká v Kanade penalizácia

Hlavný konštruktér Red Bullu Adrian Newey prezradil, že Daniel Ricciardo utrpel v Monaku vážne poškodenie pohonnej jednotky a niektoré jej súčasti už nebude možné využiť. Nuž a keďže je po stránke počtu dostupných kusov už na limite, čakajú ho tresty.

"V Montreale ho určite čakajú nejaké tresty, no zatiaľ sme nepočuli, koľko ich bude," povedal Newey pre agentúru Reuters. "Otáznik je nad tým, či bola v Monaku poškodená aj batéria. Kým nám to Renault nepotvrdí, tak nebudeme vedieť, čo presne nás čaká. Za MGU-K bude trest určite."

Ricciardovi v priebehu pretekov odišla spomínaná jednotka MGU-K, ale niektoré médiá informovali o tom, že ju je ešte možné zachrániť. Špekulovalo sa o všetkom možnom, napríklad aj o uvoľnení kábla. Newey sa však len zasmial: "Tak o tomto pochybujem, keďže vzbĺkla a bola vyhorená, ostali len spálené trosky. Táto úvaha má teda prekvapila."

Jazdci majú počas sezóny povolené beztrestné nasadenie troch motorov, túrb i jednotiek MGU-H, ale zo zvyšných súčiastok sú to len dva kusy. A keďže Ricciardo už jednu poruchu motora mal, s viacerými súčiastkami je na limite.

Red Bull bude mať v Montreale k dispozícii aj vylepšenú pohonnú jednotku Renault, no o jej kompletnom nasadení sa ešte nerozhodlo. Celkovo však vraj nejde o mimoriadne veľký pokrok. "Výkonnostné zlepšenie je na úrovni jedného percenta, čo je približne desatina sekundy na kolo. Poteší to, ale nie je to nič prelomové," dodal Adrian Newey.

Najnovšie z kategórie: Kanada

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk