F1.sk F1.sk

Palmer: Nemôžeme zaspávať pri sledovaní klenotu tohto športu
zdroj: TASR/AP

Palmer: Nemôžeme zaspávať pri sledovaní klenotu tohto športu

Počas minulotýždňovej Veľkej ceny Monaka mali diváci čo robiť, aby pri televíznych obrazovkách nezaspali. Spočiatku sa zdalo, že Ricciardove problémy spravia z celej nedele jednu veľkú drámu. Po pár minútach sme ale začali prichádzať na to, že ani strata dvoch sekúnd na kolo nebude stačiť na to, aby ho niekto ohrozil.

Mnohí piloti a odborníci zo sveta motoršportu volajú po zmene. Jolyon Palmer, ktorý teraz pracuje pre britské rádio BBC 5, má tiež svoj názor na to, ako by sa dala Veľká cena Monaka vylepšiť — aby prvá šestka nedokončila preteky v takom poradí, v akom vyštartovala.

"Vyznávam tradície Formuly 1 a Monackú veľkú cenu milujem. V kalendári má miesto klenotu v korune," napísal Palmer vo svojom stĺpčeku na stránke BBC. "Ale Formula 1 musí poriadne zabrať, aby sa už takéto preteky nezopakovali."

Ricciardo mal síce problémy, no preteky úspešne dokončil. Čo je ešte šokujúcejšie, klasifikovaní boli všetci pretekári s výnimkou Fernanda Alonsa. Takáto vysoká spoľahlivosť podľa Palmera tiež prispela k monackej nude.

"Zvýšená spoľahlivosť týchto áut znamená jedno — preteky sú predvídateľnejšie ako kedykoľvek predtým. Vo vzrušujúcich pretekoch v Monaku 1982 a 1996 prišli do cieľa len štyri monoposty. Diváci boli ku sedadlám ako prikovaní, pretože nik netušil, kto napokon vyhrá."

"Kazítka" však FIA do monopostov inštalovať nebude. Čo teda možno s Monakom spraviť? "Mohli by zmeniť formát víkendu, pridať do tohto jedného podujatia nejaké originálne prvky. Možno umožnime pilotom používať pomôcku DRS všade, alebo im prikážme druhú zastávku v boxoch," hľadá možné riešenia bývalý pilot Renaultu. "A možno zmeňme trať — pokiaľ teda Monako neoberieme o jeho výzvy a najlepšie zákruty."

"Určite sa pozrú na všetky možnosti. Niečo ale spraviť treba. Nemôžeme zaspávať v kreslách v nedeľu poobede pri sledovaní toho, čo by malo byť vrcholom tohto športu," podčiarkol svoju úvahu Palmer.

Najnovšie z kategórie: Monako

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk