F1.sk F1.sk

Rosberg: Räikkönen a Bottas mali neviditeľné víkendy, Verstappen zahodil víťazstvo
zdroj: Nico Rosberg/Twitter

Rosberg: Räikkönen a Bottas mali neviditeľné víkendy, Verstappen zahodil víťazstvo

Nico Rosberg si monacký formulový víkend vychutnal na vlastnej koži. Okrem sponzorských povinností bol aj v pozícii odborníka pre anglickú a nemeckú televíznu stanicu, spolu s otcom Kekem si zajazdil vo svojich majstrovských monopostoch. Mal to poriadne nabité.

Dianie na trati veľa vzruchu neprinieslo, ale jedného z pretekárov mimoriadne vyzdvihol. "Pre Daniela Ricciarda to bol víkend na známku 10 z 10," uviedol majster sveta z roku 2016 vo svojom videu na YouTube. "Z jeho pohľadu bolo všetko perfektné. Možno by som mu dokonca dal 11 z 10, pretože preteky pre neho boli veľmi ťažké."

Rosberg dobre vie, o čom hovorí, pretože Ricciardo mal podobné problémy s rekuperačným systémom, ako on sám pred niekoľkými rokmi. "Stalo sa mu presne to isté, čo mne v Montreale 2014; takisto som prišiel o celý elektrický výkon. Mal teda omnoho slabší motor ako všetci ostatní a na kolo ho to muselo spomaľovať o 2,5 sekundy, možno o dve sekundy. Musel upraviť vyváženie bŕzd a na tomto mieste je to veľmi riskantné, pretože v tom prípade sa vám predné brzdy neprestajne blokujú. V polovici pretekov už takmer plakal, pretože si myslel, že je všetkému koniec. A úplne to chápem. Zachoval si však pokojnú hlavu, pokračoval a zakončil to vo veľkom štýle."

K Sebastianovi Vettelovi Rosberg povedal len to, že mal druhé najrýchlejšie auto, takže druhé miesto je z jeho pohľadu v poriadku. Maximum dosiahol aj Lewis Hamilton. "Lewis odviedol skutočne dobrú prácu, pretože víkend maximalizoval. Mercedes mal katastrofálne auto a podarilo sa mu skončiť pred Räikkönenom, pričom navyše vyťažil z problémov Verstappena. Tretie miesto je teda fajn," hovoril ďalej Nemec. "Räikkönen a Bottas mali akési 'neviditeľné víkendy', k ním teda nemám veľmi čo povedať. Z ich pohľadu to neboli príliš epické predstavenia."

Nuž a najhoršie vysvedčenie patrilo Maxovi Verstappenovi. "V sobotu pred kvalifikáciou len tak zahodil monacké víťazstvo. Podľa mňa si išiel po víťazstvo, pretože v tom čase bol rýchlejší ako Daniel. Vrazil však do steny, prišiel o všetko. Je to veľká vec, pretože sa toho deje už veľmi veľa. Ak chce byť jedného dňa majstrom sveta, tak musí začať uvažovať nad potrebou zmeny svojho prístupu. A podľa mňa túto zmenu prístupu aj potrebuje. Príliš riskuje a robí veľmi veľa chýb. Napriek tomu si myslím, že je to fenomenálny talent a podľa mňa sa z toho dostane," dodal Nico Rosberg.

Najnovšie z kategórie: Nico Rosberg

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk