F1.sk F1.sk

Prečo Vettel nedokázal na Ricciarda ani len zaútočiť?
zdroj: TASR/AP

Prečo Vettel nedokázal na Ricciarda ani len zaútočiť?

Daniel Ricciardo mal počas veľkej časti monackého podujatia problém s nedostatkom výkonu. Nefungovala mu jednotka MGU-K a chýbalo mu 160 koní, v dôsledku čoho bol na kolo aj o tri sekundy pomalší, ako by mal byť. Napriek tomu ho však nikto nedokázal predbehnúť.

Fanúšikovia Ferrari boli zaiste poriadne nervózni, pretože Sebastian Vettel mu bol neustále v pätách. Verili, že sa dostane dopredu, ale napokon sa nezrodil ani jeden jediný útok. V našich diskusných fórach sme zachytili aj názor, že Enzo Ferrari by niečo také neakceptoval a od svojich jazdcov by chcel viac.

Podobnú otázku poslal jeden z fanúšikov aj odborníkom F1.com, ktorí po každom podujatí ochotne odpovedajú. Ako Ferrari vysvetlí svoju nedostatočnú ambicióznosť vzhľadom na to, že vedelo o problémoch Ricciarda?

"Podľa mňa je neférové povedať že by Ferrari nebolo dostatočne ambiciózne," odpovedal novinár Jonny Reynolds. "Tak oni, ako aj Sebastian Vettel, veľmi túžili po víťazstve v Monaku a aj z ich rádiovej komunikácie bolo zrejmé, že Nemca tlačili k útoku. A minimálne sa snažili vynútiť si chybu v podaní Ricciarda."

Prečo sa však nič nepodarilo? "V prvom rade ide o unikátne vlastností Monaka. Je to mimoriadne kľukatý okruh, na ktorom nejde o výkon, čo spôsobilo, že Ricciardove problémy ani zďaleka neboli také zničujúce, ako by boli na inom okruhu."

Na budúci týždeň sa bude súťažiť v kanadskom Montreale, kde by Ricciardo nemal absolútne žiadnu šancu. Na dlhých rovinkách by okamžite "padol". Monte Carlo mu však hralo do kariet.

"Vyťažil maximum z nadradenosti svojho auta v zákrutách. Vettelovi to neumožnilo priblížiť sa a Ricciardo to všetko okrem toho zvládol aj bez výrazného opotrebenia pneumatík. Vettel mal so svojimi gumami naopak problémy a rovnako aj Lewis Hamilton. Nuž a keď sa k Red Bullu priblížil, ťažkosti boli ešte výraznejšie."

"Potom - po skončení fázy virtuálneho bezpečnostného vozidla, ktorú sme mali ku koncu pretekov - mal Vettel zasa problém so zahriatím gúm. Proti nemu teda hrala kombinácia viacerých faktorov. Vettel sám priznal, že ak by Ricciardo nemal problémy, pravdepodobne by do cieľa prišiel ďaleko za ním. Taká bola nadradenosť Red Bullu v kniežatstve," dodal Jonny Reynolds.

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk