F1.sk F1.sk

Mercedes potrebuje do VC Kanady rozlúsknuť problémy s hypersoftami
zdroj: Mercedes

Mercedes potrebuje do VC Kanady rozlúsknuť problémy s hypersoftami

Mercedes mal v priebehu Veľkej ceny Monaka značné problémy s hypermäkkými pneumatikami. Tímu do určitej miery pomohla skutočnosť, že v Monte Carle sa nedá predbiehať, pretože inak by možno Lewis Hamilton prišiel o svoje tretie miesto. Stajňa sa s tým potrebuje popasovať, veď pred nami je Veľká cena Kanady a ďalšie nasadenie hypersoftov.

"V štartovom poli sme videli viacerých v podobnej situácii, ale kľúčové je to, že Red Bull i Ferrari vyzerali byť silnejší," povedal v analytickom videu z dielne Mercedesu šéfinžinier tímu pre dianie na trati Andrew Shovlin. "Máme dobrú predstavu o tom, čo sa pokazilo, ale na presnom pochopení ešte budeme musieť odviesť ďalšiu prácu. Do Montrealu to potrebujeme zvládnuť."

"Budeme tam mať rovnaké pneumatiky, takže teoreticky sa môžu dostaviť podobné problémy. Potrebujeme sa postarať o to, aby sme neboli vystavení zbytočnému riziku. Keď máte v Montreale degradáciu a strácate tempo, ostatní vás predstihnú veľmi jednoducho."

Shovlin sa okrem toho pristavil aj pri stratégii, ktorú jeho tím naordinoval Lewisovi Hamiltonovi (hypersoft/ultrasoft). Priznal, že ak by sa preteky konali ešte raz, asi by konal inak. Veď Valtteri Bottas išiel hypersoft/supersoft a zdalo sa, že to mal jednoduchšie.

"Tieto pneumatiky (supersofty, pozn. red.) sme s Lewisom vyskúšali už vo štvrtok, ale mal problém s generovaním dostatočného gripu. Sú tvrdšie a na ich zahriatí treba viac popracovať. Okrem toho sme očakávali, že lídri prezujú priamo na ultrasofty, takže malo zmysel poslať na ne aj Lewisa (zastávku absolvoval ako prvý z lídrov, pozn. red.). Ak by sa preteky odohrali ešte raz, tak by sme však s Lewisom asi išli do supersoftov," skonštatoval Shovlin.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk