F1.sk F1.sk

Podľa Sainza je zvládnutie Baku ťažšie ako zvládnutie Monte Carla
zdroj: Renault Sport

Podľa Sainza je zvládnutie Baku ťažšie ako zvládnutie Monte Carla

Formula 1 pred niekoľkými týždňami navštívila Azerbajdžan, kde sa podobne ako v Monaku súťaží v uliciach mesta. Celkovo je oba okruhy len veľmi ťažké porovnávať a Carlos Sainz tvrdí, že v Baku je to pre pretekára ťažšie ako v Monte Carle.

"V Monaku odjazdíte počas víkendu veľa kôl. Je to krátka trať a viete sa dostať do veľmi dobrého rytmu," povedal Sainz, ktorého slová cituje stránka RaceFans. "V Baku sme často mali žlté vlajky, bol tam slabý grip a jazdili sme so slabým prítlakom. Po každej brzdnej zóne a po každom kole človek cítil, že mohol byť aj o dve alebo tri desatinky rýchlejší."

"V Monaku sa dopracujete do bodu, v ktorom si poviete: 'OK, viac už na to šliapať nemôžem, som skutočne na limite'. V Baku však vždy máte pocit, že ste ešte mohli byť aj o niečo rýchlejší," skonštatoval Španiel, ktorý v hlavnom meste Azerbajdžanu obsadil parádne piate miesto.

Druhý pretekár Renaultu Nico Hülkenberg vypadol po jazdeckej chybe, resp. sa hovorilo o tom, že doplatil na náraz vetra. "Je to tak trochu ako lotéria. Niekedy vstúpite do zákruty a 'pomôže' vám vietor... potom už nemáte šancu zatočiť. Na auto to má veľký vplyv," uznal Sainz.

"Niekedy je to omnoho ťažšie, ako by ste si možno mysleli. Nie je to totiž konzistentné. Monopostu Formuly 1 to na mestskom okruhu pridá ďalšiu premennú a je to obzvlášť ťažké," pripomenul Carlos Sainz.

Najnovšie z kategórie: Monako

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk