F1.sk F1.sk

Hill o Hamiltonovom vyčkávaní: Možno chce Mercedes nechať trochu sa zapotiť
zdroj: Mercedes

Hill o Hamiltonovom vyčkávaní: Možno chce Mercedes nechať trochu sa zapotiť

Lewis Hamilton má s Mercedesom podpísanú zmluvu už len pre tento rok. Veľmi dlho sa hovorí o pokračujúcich rokovaniach, ale finálneho podpisu sa akosi nie a nie dočkať. Nový kontrakt je podľa všetkého takmer pripravený a Angličan by mal za tri roky zarobiť 120 miliónov libier, čo je v prepočte okolo 137 miliónov eur.

Hamilton je jedným z najžiadanejších pretekárov, ale predĺženie kooperácie so striebornými vyzerá ako logická voľba. Veď kam by šiel? Red Bull uprednostňuje svojich odchovancov a vo Ferrari to medzi dvojicou Sebastian Vettel - Kimi Räikkönen celkom klape. Jedine, ak by Hamiltona lákal definitívny koniec a užívanie si života.

"Lewis odvádza veľmi dobrú robotu, tvári sa nevinne a nechápavo, ale podľa mňa je po stránke svojej sily v tomto športe veľmi rafinovaný," usmial sa majster sveta z roku 1996 Damon Hill v rozhovore pre The Sun. "Je dostatočne silný a v športe je cennou komoditou. Možno ich len chce nechať trochu počkať a zapotiť sa. Nuž a v Mercedese sa možno aj potia."

Tridsaťtriročný pretekár bol v podobnej situácii aj v roku 2012, keď ešte pôsobil v McLarene. Všeobecne sa očakávalo, že tam aj ostane a podpis zmluvy mal byť len formalitou, veď táto značka si ho odchovala. On však do istej miery aj zariskoval a z tímu, ktorý v tom roku vyhral sedem veľkých cien, odišiel do Mercedesu, ktorý vyhral len raz.

"Musí skutočne chcieť pretekať a pokračovať. Má však aj iný život, ktorému sa chce venovať. V Barcelone tak však nevyzeral a zdalo sa, že je poriadne nabudený, užíva si to a opäť by mohol získať titul. Osobne som však zvedavý, či tak trochu neuvažoval aj o konci Nica Rosberga. Keď ste totiž pretekárom F1, tak túžite po dňoch, počas ktorých môžete uniknúť z tohto sveta. Pre jazdca je to veľmi ťažký život. Hlavne po tridsiatke začnete uvažovať o voľných víkendoch."

Hill v tejto súvislosti zauvažoval aj o netradičnej alternatíve. Nemohol by si Hamilton vymeniť pozíciu s Vettelom? "Sebastian má vo Ferrari naďalej platnú zmluvu, ale je to Nemec a Mercedes je nemecký tím. Teoreticky by mohlo prísť k výmene," dodal Damon Hill.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk