F1.sk F1.sk

Brawn: Ferrari ukázalo prvýkrát v ročníku pokles formy
zdroj: Ferrari

Brawn: Ferrari ukázalo prvýkrát v ročníku pokles formy

Na Veľkej cene Španielska sme boli po niekoľkých víkendoch svedkami situácie, že Ferrari nemalo najsilnejšie auto. Skončila sa šnúra troch kvalifikačných víťazstiev Sebastiana Vettela a v podobnom duchu to pokračovalo aj v pretekoch. Vettel skončil až štvrtý, jeho kolega Kimi Räikkönen preteky ani nedokončil.

"Mercedes bol prvýkrát v tejto sezóne dominantnou silou od začiatku do konca víkendu," povedal jeden zo šéfov športu Ross Brawn, ktorého slová cituje Pitpass. "Barcelona mu priniesla druhé víťazstvo v ročníku, ale bol to omnoho jednoznačnejší výkon ako v Baku."

"Hamilton a Bottas ukázali záblesky toho, čo sme videli už v kvalifikácii v Melbourne, teda tak ich potenciál, ako aj plný potenciál auta. Obzvlášť Hamilton zažil víkend, počas ktorého bol nedotknuteľný. Platí to hlavne o pretekoch..."

"A či sme sa po tom, ako bolo Ferrari v priebehu prvých štyroch podujatiach najrýchlejšie, dopracovali k bodu zvratu?" položil si Brawn otázku, aby si na ňu vzápätí aj odpovedal: "Nie je to také zrejmé. Osobne očakávam, že Scuderia v Monaku opäť zaberie. Nuž a rovnako aj Red Bull, ktorý bol v Španielsku konkurencieschopný, ale nestačilo to na boj o pole position alebo víťazstvo."

"Ferrari prvýkrát v tomto roku ukázalo pokles formy. Vo všetkých predchádzajúcich podujatiach bol taliansky tím vždy v boji o pole position a trikrát v tomto smere aj uspel. Okrem toho bojoval aj o víťazstvá, čo naznačilo, že SF71H bolo najlepšie auto. Teraz nás čaká Veľká cena Monaka a očakávam, že Ferrari bude mať opäť svoju rýchlosť a bude mať na víťazstvo," dodal Ross Brawn.

Najnovšie z kategórie: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk