F1.sk F1.sk

Red Bull nebude rešpektovať májový termín Renaultu
zdroj: Red Bull Content Pool

Red Bull nebude rešpektovať májový termín Renaultu

Rokovanie Red Bullu a Renaultu sa začína vyvíjať naozaj zaujímavým smerom. Renault na znak dobrých vzťahov s rakúskou stajňou posunul termín, do ktorého počká na rozhodnutie o dva týždne, teda do konca mája. Zdá sa, že Red Bull sa teraz chystá vziať celú ruku. So svojím rozhodnutím chce počkať až do júnovej Veľkej ceny Kanady.

Renault pritom dosť dôrazne vyhlásil, že posledný máj bude skutočne záverečným termínom. Christian Horner má však iné plány. "V máji rozhodnutie nepríde. Myslím si, že obaja výrobcovia prinesú do Montrealu vylepšenia. Počkáme a budeme to so záujmom sledovať."

Francúzi zatiaľ oficiálne nepotvrdili, kedy chcú novinky priniesť. V Red Bulle veria, že sa tak stane pred 10. júnom v Kanade. "Dúfame, že časovo okolo Montrealu Renault predstaví ďalší motor. Veríme vo výkonnostný progres."

Bude zaujímavé sledovať, ktorý celok sa podvolí tomu druhému. Celá vec nahráva Honde. Ak sa totižto nepodarí dohodnúť medzi Renaultom a Red Bullom, práve japonské pohonné jednotky budú jedinou ďalšou voľbou. A Japonci by sa dostali do skutočne špičkového tímu.

Honda rozhodnutie Red Bullu o odklade privítala. "Vnímame to ako pozitívnu vec," hovoril Masahi Jamamoto, šéf Hondy. "Máme vďaka tomu viac času na rozhovory. Sme pozitívne naladení. Rokovať s Red Bullom je pre Hondu veľkou vecou, pretože sú top tímom. Na nás ako výrobcu to vyvíja istý tlak. Musíme veľmi dobre zvážiť viacero faktorov. Môžeme vôbec uzavrieť zmluvu s takým veľkým celkom, akým je Red Bull?"

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk