F1.sk F1.sk

POWER RANKING: Bottas si udržal vedenie, Leclerc poskočil na štvrté miesto
zdroj: TASR/AP

POWER RANKING: Bottas si udržal vedenie, Leclerc poskočil na štvrté miesto

Oficiálna stránka Formuly 1 začala v tomto roku zostavovať tzv. "power ranking". Všetci jej odborníci zložia svoju desiatku najlepších jazdcov posledných pretekov a výsledný súčet ukáže toho najlepšieho. Aby to bolo spravodlivé z hľadiska aktuálnej formy, do úvahy sa berú posledné tri súťažné víkendy.

Nuž a keď si to aktuálne všetko porátame, na prvom mieste je Valtteri Bottas. Ten síce nevyhral ani jedno z troch posledných podujatí, ale nebyť defektu a následného smolného vypadnutia v Baku, toto konštatovanie by neplatilo. Nuž a okrem toho bol dvakrát druhý, takže jeho vedenie je podľa všetkého oprávnené.

"Ak bude pokračovať v takýchto výkonoch, tak si neudrží len prvé miesto v našom rankingu, ale šéf Mercedesu Toto Wolff si ho v tíme strieborných šípov určite ponechá aj ďalší rok," konštatuje F1.com.

Na druhom mieste rebríčka registrujeme zmenu. Poskočil tam Fernando Alonso, ktorý sa prvýkrát v tomto roku dostal do Q3 a aj keď mu štart celkom nevyšiel, napokon sa predral na bodované priečky. Doposiaľ bodoval vo všetkých podujatiach a nad svojim kolegom z McLarenu Stoffelom Vandoornom vedie na body 32:8.

Z piateho miesta na tretie postúpil Lewis Hamilton, ktorý sa po rozpačitom vstupe do sezóny začína preberať. V Číne bol "len" štvrtý, v Baku mu k víťazstvu pomohlo šťastie, ale tentoraz v Barcelone bol nezastaviteľný. Ak bude v tomto duchu pokračovať aj v Monaku a do rankingu sa mu už nebude rátať Šanghaj, teoreticky môže prevziať aj celkové vedenie.

Do desiatky najlepších sa podarilo prepracovať Charlesovi Leclercovi, ktorý bodoval druhýkrát po sebe. Vzhľadom na to, že to dokázal s podpriemerným autom Sauberu, mu odborníci pridelili značné množstvo bodov a aktuálne je štvrtý. 

Za seba odsunul dokonca aj Sebastiana Vettela, ktorý neprežíva vydarené obdobie. Po dvoch víťazstvách sa v posledných troch pretekoch vôbec nedostal na pódium - a práve tie sa aktuálne rátajú.

Aktuálny POWER RANKING F1.com:

  1. Bottas (naposledy 1. miesto)
  2. Alonso (3.)
  3. Hamilton (5.)
  4. Leclerc (-)
  5. Vettel (2.)
  6. Sainz (10.)
  7. Pérez (7.)
  8. Ricciardo (4.)
  9. Räikkönen (6.)
  10. Stroll (-)

Dodatočné informácie:

Z top 10 vypadol Kevin Magnussen, ktorý síce podal veľmi dobrý výkon, ale čiernou škvrnou je jeho vystúpenie z Azerbajdžanu, ktoré ho ťahá nadol. Okrem neho ide i o Nica Hülkenberga, ktorý nedokončil dve podujatia po sebe. K top 10 sa naopak blíži Max Verstappen, ktorý prvýkrát v sezóne vystúpil na pódium.

Najnovšie z kategórie: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk