F1.sk F1.sk

Giovinazzi odjazdil za dva dni so Sauberom a Ferrari 283 kôl
zdroj: Scuderia Ferrari

Giovinazzi odjazdil za dva dni so Sauberom a Ferrari 283 kôl

Antonio Giovinazzi sa v utorok a v stredu vrátil do monopostu Formuly 1 a nebol to len taký obyčajný návrat. So Sauberom odjazdil 135 kôl a o deň neskôr s Ferrari dokonca 148! Dosiahol pritom druhý najlepší čas testov.

"Deň som si skutočne užil," povedal po vystúpení z monopostu Ferrari. "Naposledy som jazdil v prvom tréningu v Abú Zabí, ale to môžete odjazdiť tak desať kôl. Toto boli skutočné testy."

"Myslím si, že sme nazbierali množstvo dát a je skutočne dobre porovnať ich so simulátorom. Bol to mimoriadne pozitívny deň a veľká vďaka patrí aj tímu, pretože sme absolvovali fakt dobrý test," skonštatoval Talian.

V stredu ráno mu pritom bolo zle, ale prehrýzol sa cez to: "Bolo mi tak trochu zle, ale napokon som to zvládol a jazdil som až do konca..."

"Odjazdil som množstvo kôl a bolo dôležité dokončiť celý program. Tímom som dodal veľmi veľa dát - včera Sauberu a dnes Ferrari. To bolo to najhlavnejšie," dodal Antonio Giovinazzi.

V priebehu tohto ročníka sa uskutočnia ešte dva klasické testovacie dni. Jazdiť sa bude 31. júla a 1. augusta na Hungaroringu.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk