F1.sk F1.sk

Kubica: Náprava nepríde za 24 hodín
zdroj: TASR/AP

Kubica: Náprava nepríde za 24 hodín

Robert Kubica sa minulý piatok zúčastnil prvého voľného tréningu pred Veľkou cenou Španielska a o päť dní neskôr absolvoval na rovnakom okruhu aj testy. Mohol tak porovnať hneď niekoľko vecí, ale s tým, čo okúsil, nebol príliš spokojný.

"Určite by sme boli omnoho radšej, ak by sme mali auto, ktoré je o dve sekundy rýchlejšie, ale som tu práve preto, aby som pomohol," povedal Robert Kubica. "Tím mi v tento deň umožnil jazdiť, dal mi túto prácu a tento jazdný plán. Bol som veľmi rád, že som im mohol pomôcť a ocenili to."

Kubica napokon odjazdil vyše 120 okruhov, počas ktorých sa snažil pochopiť správanie auta a porozumieť jeho slabinám. Súčasne však varoval, že vedomosti nazbierané v testoch nepomôžu k okamžitým pokrokom.

"Závery sú také, že sa musíme pozrieť na množstvo vecí, musíme ich analyzovať a dvakrát skontrolovať. Na programe sme mali dosť veľa vecí, zbierali sme dáta a pokúsili sme sa pochopiť naše problémy. Z pohľadu jazdca to bol zaujímavý deň, ale z aerodynamického hľadiska a pre chlapcov v továrni asi ešte zaujímavejší..."

"Je celkom jasné, v čom je náš problém. Vieme, aký je náš balans. Potrebujeme nájsť najlepší spôsob jeho nápravy, ale nemáme dostatok času, takže to potrebujeme spraviť čo najskôr. Napraviť potrebujeme hneď niekoľko vecí, ale nedá sa tak spraviť za 24 hodín," upozornil Poliak.

"Dnes sme mali ďalší hustý a produktívny deň, v rámci ktorého sme odjazdili množstvo okruhov," pridal svoj postreh inžinier Williamsu Dave Robson. "S Robertom sme zvládli solídny program a stavali sme na tom, čo sme odviedli včera s Oliverom. Robert odviedol fakt dobrú prácu a opäť sme nazbierali obrovské množstvo dát. Azda nám to pomôže s nastavením auta a jeho vývojom pre VC Monaka a ďalšie obdobie."

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk