F1.sk F1.sk

Verstappen vysúdil 150 000 eur (VIDEO)
zdroj: Red Bull Content Pool

Verstappen vysúdil 150 000 eur (VIDEO)

Už pred časom sme vás informovali o tom, že holandská spoločnosť Picnic vo svojej reklame neoprávnene využila chlapíka, ktorý svojim výzorom veľmi nápadne pripomínal Maxa Verstappena. Celkovo išlo o napodobnenie reklamy, akú má Verstappen pre svojho partnera Jumbo.

Stalo sa tak ešte v roku 2016 a aj keď Picnic svoj video-produkt rýchlo stiahol, bolo neskoro. Verstappen začal so svojimi právnikmi žiadať odškodné vo výške 400 000 eur a aj keď napokon vysúdil "len" 150 000, na súde uspel.

S verdiktom napokon vyjadril spokojnosť. "Áno, samozrejme," zareagoval Holanďan. "Pokúsili sa spraviť to tak, aby to bolo vtipné, ale nepremysleli si to celkom dobre. Bolo to zamerané na zisk a na to, aby svoju značku posilnili."

"Ale ja mám svojich vlastných sponzorov, s ktorými som dohodnutý a ktorí môžu využívať moju podobu. Podľa mňa je teda celkom normálne, že ak sa stane niečo takéto, ste proti. Aj do budúcnosti je dobré ostatným ukázať, že toto sa jednoducho nesmie," dodal Max Verstappen.

"Naše facebookové video bolo myslené ako vtip a jeho jediným cieľom bolo motivovať našich zamestnancov," stojí v stanovisku spoločnosti Picnic. "Keď sme sa dopočuli, že Maxovi sa nepozdáva, stiahli sme ho. Nechce sa nám veriť, že Max utrpel škody v takej vysokej sume."

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk