F1.sk F1.sk

Todt nečaká, že by Ferrari stratilo záujem o F1
zdroj: TASR/AP

Todt nečaká, že by Ferrari stratilo záujem o F1

Od okamihu, ako sa začalo hovoriť o nových pravidlách pre rok 2021 a súčasne aj o novej distribúcii príjmov, sme z tábora Ferrari zachytávali hrozby týkajúce sa odchodu zo športu. Formula 1 vraj môže prísť o svoju DNA a Scuderia na takú hru nepristúpi.

Prezident Ferrari Sergio Marchionne bol v tomto smere veľmi hlasný, ale po nedávnych rokovaniach s ľuďmi z Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) a Liberty Media sa upokojil. 

"Ferrari je ikonická značka," povedal k téme prezident FIA Jean Todt, ktorého slová cituje grandprix.com. "Má to niekoľko príčin. Jednou z nich je to, že šport je pre nich veľmi dôležitý. Ferrari profituje z pretekárskeho športu a pretekársky šport profituje z nich. Som presvedčený o tom, že keď nastavíme správny formát, tak ich záujem bude pretrvávať."

Francúz však súčasne zdôraznil, že FIA musí myslieť aj na ostatné tímy. "Musíme spraviť niečo, čo je dobré pre desať tímov a nie len pre nich. Viac ako polovica stajní má určité problémy, čo pre premiérovú disciplínu motoršportu nie je práve najlepšie. Práve preto musíme niečo spraviť s rozdielmi medzi tímami."

Jadrom problému sú vraj vysoké náklady. Práve preto kompetentní pristúpili k tomu, že od roku 2021 sa zbavíme jednotky MGU-H. Tak trochu prekvapujúco s tým napokon súhlasí aj Ferrari, i keď červení boli pôvodne proti.

"Je to zaujímavá technológia, ale pre dobré majstrovstvá nie je absolútne nevyhnutná. Všetko chceme zjednodušiť a hlavne chceme prilákať nových výrobcov," dodal Jean Todt.

Najnovšie z kategórie: Jean Todt

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk