F1.sk F1.sk

Ericsson sa sťažuje na smolu: Keď príde Ericsson do boxov, bude fáza VSC...
zdroj: Toro Rosso Content Pool

Ericsson sa sťažuje na smolu: Keď príde Ericsson do boxov, bude fáza VSC...

Marcus Ericsson bol po Veľkej cene Španielska nahnevaný. Skončil len trinásty a podľahol svojmu kolegovi Charlesovi Leclercovi, ale podľa neho za to mohla aj smola. Ak by sme fázu virtuálneho bezpečnostného vozidla mali o niečo skôr, vraj by bol na tom lepšie.

"Už by sme si mohli staviť: keď príde Ericsson do boxov, bude fáza VSC," hneval sa švédsky pretekár, ktorého slová však treba brať trochu s rezervou. Mediumky za softy menil v 35. kole, no fáza VSC sa začala až o päť kôl neskôr. Také tesné to teda nebolo.

Ak by však predsa len počkal a dočkal sa, vedel by zastávku v boxoch zvládnuť relatívne rýchlejšie. Ušetril by približne desať sekúnd (možno i o niečo viac) a mohol skončiť na lepšej ako trinástej pozícii.

Sauber mohol úvodný Ericssonov stint ešte výraznejšie natiahnuť, ale keď prišiel do boxov Stoffel Vandoorne z McLarenu a musel si odpykať svoj trest, tak Marcus prišiel tiež. Takto ho totiž predbehol: "Podarilo sa nám to a z tohto pohľadu sme urobili správne."

Potom však odstúpil Esteban Ocon a začala sa fáza VSC. "Toto sa stáva zas a zas," nechápavo krútil hlavou Ericsson. "Toto je už jednoducho smiešne. Čakáme na niečo také a vieme, že by nám to enormne pomohlo. Prídeme do boxov a o dve kolá je to tu. Stáva sa to tak často, že to už ani neviem porátať."

Po prezutí musel so softami vydržať 31 kôl a ku koncu to už nebolo ono. "Som si istý, že ak by som štartoval z lepšej pozície, mohol som bodovať," odkázal Marcus Ericsson, ktorý priznal, že na jeho aktuálnom monoposte mu chýba stabilita zadnej časti: "A ja som jazdec, ktorý sa jednoducho spolieha na zadnú časť."

"V každých pretekoch však dosahujeme pokroky a vyzerá to sľubne. Plán je taký, aby to platilo o každom podujatí. Je zábavné, že konečne môžeme bojovať s ostatnými. V posledných dvoch rokoch sme boli mimo hry," dodal Marcus Ericssson.

Najnovšie z kategórie: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk