F1.sk F1.sk

Toro Rosso malo v utorok problémy, muselo meniť motor
zdroj: Toro Rosso Content Pool

Toro Rosso malo v utorok problémy, muselo meniť motor

V priebehu utorňajšieho testovacieho dňa sa toho veľa zaujímavého neudialo, ale predsa len je to tréning, za ktorého oponu príliš nevidíme. Už v priebehu jázd sme sa dozvedeli o tom, že Scuderia Toro Rosso musela meniť pohonnú jednotku. Tím okamžite zdôraznil, že za tým bol problém so šasi.

Podvečer sme sa potom dozvedeli o niečo viac. "V závere ranného programu sme bohužiaľ mali problém s chladičom oleja, ktorý spôsobil veľmi veľký únik oleja," vysvetlil hlavný pretekársky inžinier Jonathan Eddolls. "Pre istotu sme sa rozhodli pre výmenu celej pohonnej jednotky."

"Mechanici odviedli parádnu prácu, auto dali do poriadku a poslali ho späť na trať. Popoludní sme mali absolvovať jazdy zamerané na výkon, ale takto Sean (Gelael, pozn. red.) nemohol zaznamenať reprezentatívny čas. Na konci sme stihli dvadsať minút, absolvovali sme inštalačné kolo a následná červená vlajka naše jazdy obmedzila na dve kolá..."

"Sme dosť sklamaní z toho, že taká jednoduchá vec s chladičom nás vlastne pripravila o pol dňa. Neabsolvovali sme všetky jazdy, ktoré sme chceli," dodal Eddolls.

Mrzelo to aj zástupcu Hondy Masamicu Motohašiho. "Náš program pre tieto dvojdňové testy zahŕňal aj preverenie niekoľkých nápadov týkajúcich sa pohonnej jednotky," povedal Japonec. "Čas, ktorý sme strávili na trati, bol bohužiaľ obmedzený, pretože skoro popoludní sme museli vymeniť pohonnú jednotku. Spravili sme tak pre istotu po tom, ako objavený problém so šasi teoreticky mohol poškodiť niektoré súčasti pohonnej jednotky."

Najnovšie z kategórie: Toro Rosso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk