F1.sk F1.sk

Rozpočtový strop F1 možno McLaren nakopne k pôsobeniu v iných druhoch motoršportu
zdroj: McLaren

Rozpočtový strop F1 možno McLaren nakopne k pôsobeniu v iných druhoch motoršportu

Formula 1 chce onedlho uviesť do platnosti rozpočtový strop, ktorý by mohol byť stanovený približne na 150 miliónov dolárov ročne. Niektoré stajne toho dnes míňajú podstatne viac a táto novinka by znamenala, že by museli prepustiť mnoho zamestnancov.

V McLarene však majú pripravenú zaujímavú alternatívu. Nikoho by neprepustili, ale zamestnancov by prevelili na pôsobenie značky v iných sériách. Tím by napríklad mohol fungovať v IndyCar a mohol by stavať aj svoj prototyp pre Le Mans. Spravil by si tak celosvetovú reklamu.

"V minulom roku sme absolvovali Indy500," pripomenul výkonný riaditeľ McLarenu Racing Zak Brown, ktorého slová cituje stránka RaceFans. "Severná Amerika je pre nás dôležitý trh a sme fanúšikmi IndyCar. Keď teda skúmame rozpočtový strop a spôsoby, akým k nemu pristúpiť, tak uvažujeme aj o dodatočných typoch motoršportu."

Brown okrem toho potvrdil, že McLaren by uvažoval aj o WEC. Táto séria pripravuje pre supersezónu 2020/21 nové pravidlá, ktoré by mohli prilákať viacero výrobcov.

"McLaren má v dodatočných formách motoršportu dlhú históriu, či je to Can-Am, IndyCar... vyhrali sme Le Mans. WEC pripravuje nové pravidlá a zúčastňujeme sa týchto stretnutí. Prehodnocujeme to. Sme fanúšikmi značky Le Mans," skonštatoval Američan, podľa ktorého by víťazstvo v Le Mans "malo pre pretekársky tím najvyššiu hodnotu."

Nuž a čo je dôležité, s týmito krokmi súhlasia aj spolumajitelia značky. "Kým to bude finančne realizovateľné, bude to mať význam pre značku a budeme môcť byť konkurencieschopní, tak sa im tieto myšlienky pozdávajú. Našimi majiteľmi je skupina pretekárov a spolupráca s nimi je preto poriadne zábavná," dodal Zak Brown.

Najnovšie z kategórie: Zak Brown

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk