F1.sk F1.sk

Magnussen hovorí, že jeho chyby pramenili z nepozornosti: Áno, zbieram skúsenosti
zdroj: Haas

Magnussen hovorí, že jeho chyby pramenili z nepozornosti: Áno, zbieram skúsenosti

Americký tím Haas v niektorých podujatiach jednoznačne ukázal, že má na to, aby v tomto roku bojoval o štvrté miesto konštruktérskeho poradia. Bohužiaľ opäť dopláca na to, na čo doplácal napríklad aj pred dvoma rokmi; boduje len jeden z jazdcov.

Romain Grosjean bol v tomto smere dlhodobo veľmi dobrý, ale aktuálne sa mu vôbec nedarí a s Kevinom Magnussenom prehráva 0:19. O niekoľko bodov prišiel zbytočne a keď k tomu prirátame nedobre upevnené kolesá z VC Austrálie, kde tím vyhodil z okna 22 bodov, ľahkou matematikou sa dopracujeme k nasledujúcemu záveru: Haas mohol byť v konštruktérskom poradí aktuálne štvrtý.

Devätnásť bodov na jeho priamych konkurentov nestačí, pretože McLaren ich má už 40 a Renault 41. Haas sa naopak musí obávať útoku zozadu, pretože Force India má osemnásť a Toro Rosso trinásť bodov.

"Toto je pozícia, na ktorej by sme mali bojovať," povedal Magnussen po VC Španielska, kde skončil šiesty, pre F1.com. "Počas tohto víkendu sme boli veľmi silní. Mali sme štvrté najlepšie auto a myslím si, že približne takéto by to malo byť každý víkend. Musíme sa postarať o to, že dokážeme bodovať a tento víkend bol v tomto smere veľmi fajn. Dúfajme, že to udržíme. Tím tentoraz odviedol úžasnú prácu..."

Dán v ďalšej fáze rozhovoru pripomenul, že Haas bol v Barcelone "vo svojej vlastnej lige". Na tri top tímy síce nestačil, ale ostatných súperov mal pod kontrolou.

Magnussen síce boduje, ale aj nad ním sa vznášajú čierne mračná. Nedávno v Azerbajdžane tvrdo zablokoval Pierra Gaslyho a v španielskom tréningu zasa ohrozoval Charlesa Leclerca. Vyslúžil si označenie "najnebezpečnejší chlapík na štartovom rošte".

"Áno, naďalej zbieram skúsenosti," skonštatoval. "Po svojej prvej sezóne som bol rok mimo Formule 1 a bolo ťažké vrátiť sa. Teraz sa postupne zlepšujem. V poslednej dobe som mal problémy, ale niekedy je to tak: dostanete sa na negatívnu vlnu a vtedy jednoducho pokračujete v nehodách s ostatnými. Určite však nechcem, aby sa tak dialo."

"Spravil som niekoľko malých chybičiek, bol som tak trochu nepozorný a dopadlo to takto. Inak podávame dobré výkony a bodujeme, čo je tá najdôležitejšia vec," dodal Kevin Magnussen.

Najnovšie z kategórie: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk