F1.sk F1.sk

Leclerc tvrdí, že pri boji s Alonsom sa toho naučil dvakrát viac
zdroj: Sauber

Leclerc tvrdí, že pri boji s Alonsom sa toho naučil dvakrát viac

Charlesovi Leclercovi sa v posledných dvoch súťažných víkendoch podarilo prejaviť svoj talent. V Azerbajdžane skončil šiesty a v Španielsku desiaty, čo je vzhľadom na to, že sedí v aute Sauberu, mimoriadne cenné. Pochopiteľne mu pomohli vypadnutia viacerých súperov, ale na to sa história pýtať nebude.

V druhej časti pretekov zvádzal boje s Fernandom Alonsom, čo ho veľmi potešilo. "Bojovať s Fernandom bolo skvelé," skonštatoval. "Aj v Baku sme chvíľu bojovali, ale mali sme iné stratégie. Tu sme mali rovnakú stratégiu. Pre mňa je vždy cťou bojovať s takým veľký menom. Pri boji s ním sa toho naučím dvakrát viac ako pri boji s inými jazdcami, takže paráda."

"Pod prilbou si však ani neuvedomujem, že bojujem s Fernandom Alonsom. Keď si ju nasadím, tak je pre mňa každý pretekár rovnaký. Pokúšam sa ho udržať za sebou, ako keby to bol ktokoľvek iný."

Monačan vzápätí priznal, že mu pomohla aj povaha barcelonského okruhu. Na tejto trati sa predbieha veľmi ťažko, no vzhľadom na problémy s ľavou prednou pneumatikou to nemal jednoduché. Preto ho neskôr zdolal aj Sergio Pérez z Force Indie.

"Udržať Alonsa za sebou bolo veľmi náročné," povedal Charles Leclerc. "Moja ľavá predná pneumatika bola úplne hotová. To isté potom platilo aj o boji so Sergiom. Ľavá predná guma bola zničená. Drobila sa, tvorili sa pľuzgiere, všetko. Bolo to veľmi zlé."

Mladík patriaci Ferrari vzápätí upozornil, že podobné výsledky nemožno čakať pravidelne. "Využili sme núkané príležitosti, pred nami boli nejaké havárie, ale celkovo si myslím, že už nie sme až tak ďaleko od bodov. Očakával som, že (v Barcelone) sa budeme poriadne trápiť. Dúfajme teda, že rovnako zle predpokladáme to, čo príde v Monaku," dodal Leclerc na margo toho, že Sauber nemá potrebný prítlak.

Pár slov k situácii povedal aj šéf tímu Frédéric Vasseur. "Bolo úchvatné, že sme sa dostali do Q2, lebo toto papierovo nebol náš okruh. Očakávali sme, že sa budeme trápiť," skonštatoval Francúz. "Kvalifikácia však prebehla OK a aj súťažné tempo bolo v poriadku. Len v tých pretekoch potrebujeme byť ešte o niečo konzistentnejší. Raz to bolo lepšie a raz horšie. Celkovo sú barcelonské body povzbudzujúce. Vôbec sme ich nečakali."

Najnovšie z kategórie: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk