F1.sk F1.sk

Makino: Svätožiara mi zachránila život (VIDEO)
zdroj: Tadasuke Makino/Twitter

Makino: Svätožiara mi zachránila život (VIDEO)

Už v nedeľu sme vás informovali o tom, že mladíkovi z liahne Hondy Tadasukemu Makinovi pôsobiacemu v F2 pomohla svätožiara. V jednom zo súbojov na jeho monoposte pristál konkurent Nirei Fukuzumi, ktorého auto však odrazila práve spomínaná ochrana hlavy. Inak jazdec teoreticky mohol dostať aj náraz do prilby.

"Myslím si, že áno," odpovedal Makino na otázku Autosportu, či mu svätožiara zachránila život. "Keď som toto auto testoval prvýkrát, nemyslel som si, že svätožiara je dobrá - ťažko cez ňu vidieť. Ale dnes mi pomohla. Teraz už chápem, ako funguje. Ani presne neviem, čo sa to stalo, ale nebyť svätožiary, tak by pneumatika asi trafila moju prilbu. Veľmi ma to prekvapilo. Svätožiara mi bola veľmi nápomocná."

Tadasuke Makino - poškodená svätožiara
Tadasuke Makino/Twitter

Pár slov k udalosti pridal aj riaditeľ pretekov Charlie Whiting. Zdá sa, že snahy Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) priniesli svoje ovocie.

"Súdiac podľa fotiek a samotnej nehody sa skutočne zdalo, že bez svätožiary to mohlo dopadnúť omnoho horšie," skonštatoval Whiting na nedeľnom brífingu v Barcelone. "Také sú prvotné zistenia. Keď sa pozrieme na to, kde na zadnej časti karosérie začínajú stopy a ako vedú až na bočnú stranu svätožiary... tak práve na túto časť je pri testoch aplikovaná záťaž."

Tadasuke Makino - poškodená svätožiara
Tadasuke Makino/Twitter

"Aj ak to náhodou jeho život priamo nezachránilo, tak bez svätožiary to mohlo dopadnúť veľmi zle. Teda súdiac podľa stôp," dodal Brit.

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk