F1.sk F1.sk

Shovlin z Mercedesu: Očakávali sme dvojzastávkové preteky
zdroj: Mercedes

Shovlin z Mercedesu: Očakávali sme dvojzastávkové preteky

Mercedes vybojoval v Barcelone dvojité víťazstvo; Lewis Hamilton skončil prvý, Valtteri Bottas druhý a ostatní konkurenti nemali šancu. Strieborní to mali tentoraz totálne pod kontrolou.

"Z toho, ako prebehol víkend v Barcelone, sme absolútne nadšení," skonštatoval šéfinžinier Mercedesu pre dianie na trati Andrew Shovlin. "Valtteri i Lewis boli v špičkovej forme a auto bolo spoľahlivé i veľmi rýchle. Nemali sme jednoduchý vstup do sezóny, ale každý ostal koncentrovaný a neskutočne tvrdo pracoval na tom, aby sme dokázali bojovať s Ferrari a s Red Bullom. Tento deň bol skvelou odmenou za vynaložené úsilie."

"Deň ako taký neprebehol celkom podľa nášho plánu, pretože Valtteri po štarte prišiel o pozíciu voči Vettelovi. Síce mal dobré tempo, no na tomto mieste sa ťažko predbieha. Navyše sme mali rovnako staré pneumatiky, takže sme sa nedokázali dostať blízko k realizovaniu manévra."

"Očakávali sme dvojzastávkové preteky a keď Vettel zastal už v sedemnástom kole, dúfali sme, že využijeme slabšie zahrievanie mediumiek a podarí sa nám overcut," vysvetľoval ďalej Shovlin. "Ale v boxoch sme stratili nejaký ten čas, kvôli čomu sme sa na trať nevrátili len za Vettelom, ale aj za Magnussenom."

V ďalšej fáze pretekov sa opäť ukazovalo, že Bottas na trati Vettela nedokáže predstihnúť. Nemec mu však "pomohol" dodatočnou zastávkou v boxoch, ktorú realizoval počas fázy virtuálneho bezpečnostného vozidla. Fín ostal na trati do konca a pneumatiky udržal pri živote počas 47 kôl: "Bol to najdlhší stint spomedzi všetkých."

"Lewis preteky kontroloval a aj keď sme prvý stint ešte mohli o niečo natiahnuť, predné gumy toho už mali pomerne dosť a pre istotu sme zastali. Zozadu totiž v podstate nič nehrozilo. Lewis sa na trať takto vrátil za Verstappenom, ale vedeli sme, že ten ešte bude musieť zastať. Nemusel ho teda nevyhnutne okamžite predbehnúť."

"Okruh nám veľmi dobre sedel už počas zimných testov a zdá sa, že i tentoraz nám ulahodil. Nuž a rovnako aj podmienky," dodal Andrew Shovlin.

Najnovšie z kategórie: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk