F1.sk F1.sk

Alonso si už už myslel, že na body to tentoraz nebude: Napokon to však vyšlo
zdroj: McLaren

Alonso si už už myslel, že na body to tentoraz nebude: Napokon to však vyšlo

Fernando Alonso dokázal bodovať aj v piatom podujatí po sebe. Tentoraz sa zdalo, že ako jediný jazdec štartujúci na supersoftoch to bude mať ťažké, ale pre skúseného pretekára jeho formátu to nebol neriešiteľný problém. Opäť raz predviedol značnú kvalitu, aj keď po jednom piatom mieste a troch siedmych to tentoraz bola "len" ôsma priečka.

"Do pretekov som vstupoval so supermäkkými pneumatikami," pripomenul Fernando Alonso. "Môj cieľ spočíval v tom, aby som v prvých kolách získal niekoľko pozícií k dobru. Do boxov som musel prísť skoro, pretože tieto najmäkšie pneumatiky toho nevydržali toľko ako žlté gumy mojich konkurentov. Ale dosť draho ma vyšla udalosť s Grosjeanom, ktorá sa odohrala v tretej zákrute."

"Po niekoľkých kolách som sa teda ocitol vo veľmi nepohodlnej pozícii. Bol som omnoho ďalej vzadu, ako som predpokladal, a to s pneumatikami, ktoré toho veľa nevydržia. Už som myslel aj na to, že tentoraz to na body nebude. Napokon to však vyšlo. Pred svojimi domácimi divákmi som sa chcel za každú cenu dostať medzi najlepšiu desiatku a som veľmi rád, že sa mi to podarilo."

"Aj po strategickej stránke sme urobili všetko správne. Mali sme len jednu zastávku, v rámci ktorej sme prezuli zo supermäkkých gúm na stredne tvrdé a potom sme to dotiahli do cieľa," pripomenul Alonso, ktorý zastal v 21. kole z celkového počtu 66. "Na konci pretekov by som veľmi rád zdolal aj Carlosa Sainza, ale to už žiaľ nebolo možné."

Fernando Alonso
TASR/AP

Španiel sa svojich inžinierov viackrát pýtal na to, či nebude pršať. Dúfal, že sa tak stane, ale nevyšlo to. "Dážď by veľkej cene dodal poriadnu dávku korenia, ale neprišiel," skonštatoval majster sveta z rokov 2005 a 2006, ktorý zviedol pekný súboj s mladučkým Charlesom Leclercom: "Na rovinkách sme príliš pomalí. Vedel som, že dokážem byť rýchlejší. Charles sa dobre bránil, vždy férovo, ale dostať sa pred neho bolo fakt ťažké."

"Napokon naďalej platí, že sme bodovali vo všetkých pretekoch. V majstrovstvách sme na tom dobre a zvádzame boje s priamymi konkurentmi z Renaultu a Haasu. Každú veľkú cenu chceme prinášať ďalšie a ďalšie novinky. Poznáme slabiny, ktoré potrebujeme napraviť. V Baku sme boli o osem desatín za Renaultom, teraz už na ich úrovni. Nové súčiastky musia zaberať a potrebujeme ich dostať za seba," dodal Fernando Alonso.

Najnovšie z kategórie: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk