F1.sk F1.sk

A sme na čele, povedal Niki Lauda a podal si ruku so šéfom Pirelli (VIDEO)
zdroj: TASR/AP

A sme na čele, povedal Niki Lauda a podal si ruku so šéfom Pirelli (VIDEO)

Pole position znamená nielen pre Nikiho Laudu, ale aj pre celý Mercedes veľa. Valtteri Bottas druhým miestom len potvrdil vynikajúcu rýchlosť Mercedesov na trati v Španielsku. Rakúšan vidí v dnešných výsledkoch potvrdenie toho, že sa stratu na čelo podarilo zmazať aspoň v kvalifikácii.

Po kvalifikácii robil s nevýkonným šéfom Mercedesu rozhovor Ted Kravitz zo Sky Sports F1. "Je to veľmi dobré. Musím povedať, že sme späť," hovoril potešený Niki Lauda, keď si zrazu všimol, ako okolo prechádza šéf Pirelli Mario Isola a podal si s ním ruku. "Fantastické. Obe autá sú vpredu, nemohli sme odviesť lepšiu robotu."

Pirelli totižto do Barcelony prinieslo upravené pneumatiky, ktoré podľa všetkého viac vyhovujú Mercedesu ako ich hlavným súperom. Podanie rúk dvojice šéfov preto trefne podčiarklo celú situáciu.

Nič to nemení na fakte, že Lewis si pripísal ďalšiu pole position, ktorú už veľmi potreboval. 

"Po štyroch pretekoch vyviniete nejaké veci. Pre mňa sú tieto preteky majstrovské. Buď budeme späť na čele alebo nie. Vďakabohu, v kvalifikácii sme," konštatoval Lauda. "V zajtrajších pretekoch to bude zaujímavé. Ak však vyhráte tu, tak budete mať pred ďalšími podujatiami dobré vyhliadky. Pre mňa je dôležité, že sú vpredu oba Mercedesy."

Najnovšie z kategórie: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk