F1.sk F1.sk

Aj tretí tréning patril Mercedesu, Hartley nepríjemne havaroval
zdroj: Twitter/F1

Aj tretí tréning patril Mercedesu, Hartley nepríjemne havaroval

Najrýchlejším mužom záverečného španielskeho tréningu sa stal Lewis Hamilton. Svojho kolegu porazil len tesne, dva Mercedesy delilo len trinásť tisícin sekundy.

Mercedesy zažili bezproblémové jazdy. Lewis Hamilton včera hovoril o blufovaní zo strany Ferrari, Scuderia však ani v treťom tréningu nedokázala vyrovnať časy strieborných šípov. Tretí Sebastian Vettel stratil na prvú priečku takmer tri desatinky sekundy. Za Vettelom skončil jeho kolega Räikkönen s porovnateľným časom.

Vedúcim Red Bullom sa stal ten v rukách Daniela Ricciarda. Rakúsky tím dlho jazdil len na stredne tvrdých gumách. Treba však poznamenať, že na nich dosahoval pomerne dobré časy. Až v samom závere si skúsil kvalifikačné jazdy. Na tie Verstappenovi nezvýšil čas.

Max Verstappen mal oveľa nepríjemnejší tréning ako jeho kolega. Do prvej zákruty nedobrzdil a musel prejsť cez výbehovú zónu. Na trať sa však nevrátil vo vymedzenej časti a komisári ho preto prešetrujú. V priebehu tréningu sa navyše na jeho aute objavil elektrický problém, a preto Holanďan neodjazdil viac ako päť kôl.

Úplný záver tréningu okorenil Brendon Hartley. V nájazde do deviatej zákruty vybehol ľavými kolesami na trávnatú plochu. Jeho auto sa stočilo a vo veľkej rýchlosti vrazilo do bariéry. Tým sa pravdepodobne skončili aj Novozélanďanove dnešné jazdy, pretože z jeho Toro Rosso veľa nezostalo.

Twitter/F1

Toro Rosso stále čaká, kým sa im vráti to, čo z auta zostalo. Skôr, ako sa budú môcť vrátiť na trať však budú potrebovať šesť až osem hodín práce.

Zadná časť Hartleyho Toro Rosso nevyzerá vôbec dobre.

Nedá sa predpokladať, že by sme Hartleyho videli na trati ešte dnes.

Na vjazde do deviatej zákruty vybehol na trávu.

Ricciardo šiel do kvalifikačného kola, no nedokončil ho. Inžinier mu odporučil, aby šiel doňho s chladnejšími gumami. V ďalšom kole mu na Hamiltona chýbalo sedem desatín.

Romain Grosjean šiel do druhej zákruty za Sergejom Sirotkinom, stratil však prítlak a preletel cez štrk.

V Sauberi sa pripravujú na posledný výjazd. Leclerc je zatiaľ trinásty, Ericsson pätnásty.

Max Verstappen je stále v garáži, podľa tímu mal stlačiť nesprávne tlačidlo.

Infografika: Takto vyzerá tabuľka s časmi po polovici tréningu.

Komisári si posvietia na Maxa Verstappena, po svojom výjazde v prvej a druhej zákrute sa nevrátil na trať v prikázanej oblasti.

Romain Grosjean stále nie je spokojný so svojimi brzdami, najväčšie problémy má v desiatej zákrute.

Podľa najnovších informácií FIA považuje riešenie spätných zrkadiel z dielne Ferrari za ilegálne, tento víkend ich však môžu použiť, pretože je dosť ťažké sa vrátiť ku starej špecifikácii.

Na prvých priečkach sa medzičasom vymenili Hamilton s Bottasom. Merané kolá ešte nezajazdili Hülkenberg a oba Williamsy.

Horner o zrkadlách Ferrari: "Chápem to tak, že v ďalších pretekoch ich už neuvidíte."

Vettel skúsil na supersoftoch ďalšie kolo, zlepšil sa v prvých dvoch sektoroch no stratil v závere.

Sebastian Vettel sa dostal na prvú priečku, v porovnaní s Bottasom získal naozaj veľa v poslednom sektore. Vzápätí sa na čelo posunul Hamilton.

Brendon Hartley je prvým pretekárom s meraným časom. 1:20,486. "Prvý sektor je oveľa lepší ako včera, v poslednom som sa ale trápil so zadnými pneumatikami. Budem ich musieť lepšie zmanažovať."

Nico Hülkenberg hneď po prvok kole hlási: "To bolo dobré!"

Tretí tréning sa začal.

Najnovšie z kategórie: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk