F1.sk F1.sk

Mercedes bol najrýchlejší aj v druhom tréningu, Red Bull s Ferrari sú mu v pätách
zdroj: Mercedes

Mercedes bol najrýchlejší aj v druhom tréningu, Red Bull s Ferrari sú mu v pätách

Aj v druhom tréningu pred Veľkou cenou Španielska bol najrýchlejší Mercedes, ibaže tentoraz s druhým jazdcom. Lewis Hamilton dosiahol čas 1:18,259s, ktorý bol marginálne pomalší ako to, čo predviedol v prvom tréningu jeho kolega Valtteri Bottas.

Druhý Daniel Ricciardo z Red Bullu Racing stratil 133 tisícin sekundy, tretí bol jeho kolega Max Verstappen. Lepší z dvojice jazdcov Ferrari Sebastian Vettel zaostal o 326 tisícin sekundy, tesne za ním skončil Valtteri Bottas a s niečo vyše polsekundovou stratou nasledoval Kimi Räikkönen. Takže obligátne sexteto, ktoré by si to malo rozdať v boji o víťazstvo, bolo vpredu.

Za troma top tímami nasledovala dvojica pretekárov Haasu v poradí Romain Grosjean - Kevin Magnussen, čo nie je prekvapujúce, pretože americký tím bol v Barcelone rýchly už aj počas zimných testov. Desiatku najlepších uzatvorili Stoffel Vandoorne (McLaren) a Sergio Pérez (Force India), pričom ich tímoví kolegovia boli hneď za nimi.

Na okruhu Catalunya sa zatiaľ nedarí Renaultu a úplne najhoršie je na tom Williams. Tretí voľný tréning sa uskutoční v sobotu o 12.00 h, kvalifikácia bude nasledovať o tretej popoludní.

doplníme...

Výsledky:

výsledky 2. tréningu pred VC Španielska 2018
f1.com

Video: Highlighty z druhého voľného tréningu.

Video: Takýto problém s pohonnou jednotkou mal dnes Kimi Räikkönen. Bude potrebovať nové motorové súčiastky?

Druhý tréning sa nám medzitým skončil a aktuálne reakcie hovoria o tom, že v pozícii favorita je tentoraz Mercedes. Ibaže Ferrari toho v piatok veľa neukázalo ani naposledy...

Infografika: Najvyššia maximálka už naskočila pri mene Pierra Gaslyho.

Sergio Pérez vyskočil zo svojho auta a maršálom pomáha s jeho odpratávaním.

Pérezov problém si napokon vyžiadal fázu virtuálneho bezpečnostného vozidla.

Sergiovi Pérezovi sa v siedmej zákrute uvoľnilo ľavé predné koleso. Takýchto problémov sme videli už viac ako dosť... Mexičan svoje auto odstavil.

Infografika: Najvyššie rýchlosti dosiahnuté na speed trape.

V štrkovej zóne bol na chvíľu aj Charles Leclerc.

Fíha. Ferrari to síce nezvykne robiť, ale tentoraz červení vydali rýchle stanovisko: "Telemetria ukázala poruchu v oblasti pohonnej jednotky. Kimi dostal informáciu, že motor má vypnúť."

Kimi Räikkönen má problém. Z boxov dostal informáciu, že svoje auto má odstaviť, ale podarilo sa mu vrátiť do pitlane - využil úsek dolu kopcom. Záznam ukázal, že počas jazdy na plný plyn zo zadnej časti stroja vystúpil dym. Žeby niečo s motorom?

Kimi Räikkönen bol vo štvrtej zákrute v štrkovej zóne, ale pokračuje.

1:19,050s - aktuálne najrýchlejší čas Maxa Verstappena.

Nico Hülkenberg, Renault: "Myslím si, že vietor je silnejší ako ráno. Je to dosť náročné."

Ledva sme začali a Romain Grosjean je už v štrku. Virtual safety car.

Najnovšie z kategórie: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk