F1.sk F1.sk

Chase Carey exkluzívne pre Sport2: O čom sníva boss F1?
zdroj: Sport TV

Chase Carey exkluzívne pre Sport2: O čom sníva boss F1?

Neznáša oslovenie Charles. Štýlové fúziky zakrývajú jazvu z dopravnej nehody. Ako fanúšik bejzbalu má v kancelárii odkúpené sedadlá zo zbúraného štadióna NY Yankees. Posledných tridsať rokov pôsobil ako pravá ruka svetového mediálneho magnáta Ruperta Murdocha. Nástupca Bernieho Ecclestonea. 64-ročný boss súčasnej F1 - Mr. Charles “Chase" Carey.

Na tlačovú konferenciu v Budapešti prišiel s miernym predstihom a televízia Sport2 bola jedna zo štyroch, ktorá mala možnosť urobiť s ním exkluzívny rozhovor. Vyhradený čas: presne štyri minúty! A hoci na niekoho pôsobí Chase Carey skôr ako rozprávkový deduško, v skutočnosti vyžaruje veľký rešpekt. Môj maďarský kameraman mi dokonca povedal, že vyzerá dosť prísne. Ale hneď moja rozbehová otázka, že či namiesto plného pohára latté nemá náhodou chuť vyskúšať “shoey” - ho úprimne rozosmiala. Našťastie nie poslednýkrát...

Vyzerá to tak ako keby malo Liberty Media nejaký čarovný gombík, pretože sme svedkami fantastickej, priam neuveriteľnej sezóny.

"Podľa mňa sa za každých okolností musíte orientovať najmä na budúcnosť. Úvod sezóny sa vydaril, máme za sebou štyri napínavé veľké ceny, o víťazstvá bojujú tri rôzne tímy, traja rôzni šampióni a dúfame, že sezóna bude v tomto duchu pokračovať. Stále však premýšľame nad vylepšeniami. Máme skvelý šport, ale našim cieľom musí byť neustále zlepšovanie súťaženia, viac akcie a napätia pre fanúšikov."

Priznajte sa, koľkokrát ste sa už snažili presvedčiť Sebastiana Vettela, aby začal používať sociálne siete?

"Hahaha, Sebastian je veľký hrdina, veľký šampión a všetci máme radi Sebastiana takého, aký je!"

Poslednú dekádu všetci hovoria len o sociálnych sieťach, ale čo je vlastne ich cieľom? Zlepšovať hodnotu značky alebo zarábať peniaze?
"Prvoradým cieľom je vytvoriť skvelý šport a prepojiť ho s fanúšikmi. Komerčná časť s tým ide ruka v ruke… Takže najprv kvalitná šou, ktorá vyvolá záujem fanúšikov a biznisová zložka príde viac menej sama."

Liberty media sa snaží počúvať fanúšikov, nebojí sa robiť odvážne zmeny, ale predsa: mnohým fanúšikom chýbajú grid girls. Neexistuje šanca, že by sa aspoň na niektorých podujatiach opäť objavili?

(úsmev popod fúz) "Stále premýšľame ako priniesť čerstvý vietor priamo na štartový rošt. Myslím, že nápad s deťmi alias hrdinami budúcnosti bol skvelý, ale zároveň chceme, aby sa na trati stále objavovali aj krásne ženy. Ich prítomnosť by však mala Formulu 1 prezentovať v najlepšom možnom svetle."

Ako to vyzerá s kalendárom na ďalší rok, lebo v zákulisí sa spomína Miami alebo Vietnam. Je pre vás stále reálne mať sezónu s 25 veľkými cenami?

"Máme šťastie, že celosvetovo prejavilo záujem organizovať preteky množstvo miest, ale už teraz máme dosť plný kalendár. Našim cieľom sú hlavne súčasné okruhy, chceme maximalizovať šou a sústredíme sa na kvalitu, nie kvantitu. Tento rok máme 21 veľkých cien a s našimi partnermi sa intenzívne bavíme o tom, ako urobiť jednotlivé podujatia ešte lepšími."

Števo Eisele a Chase Carey
Sport TV


Povedzte mi úprimne, čo ste si pomysleli, keď ste zbadali svätožiaru, ktorú povinne nariadila nasadiť FIA?
"Prišli sme do rozbehnutého procesu, ktorý trval už niekoľko rokov a samozrejme chápeme snahy o zvyšovanie bezpečnosti. Očakávame napredovanie v integrovaní samotnej svätožiary a jej efektívnosti, pretože bezpečnosť je esenciálnou súčasťou tohto športu."

A moja obľúbená záverečná otázka: o čom tak sníva šéf Formuly 1?

(smiech) "Tak to je úplne jednoduché. Snívam o tom ako prídeme do Abú Dhabí a v hre o titul bude ešte niekoľko tímov a jazdcov.

Súhlasím. Príjemné snívanie, nech sa to splní! Ďakujem za rozhovor.

Števo Eisele, komentátor Sport TV

Najnovšie z kategórie: Števo Eisele

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk