F1.sk F1.sk

Favoritom na titul je Vettel, tvrdí Damon Hill
zdroj: TASR/AP

Favoritom na titul je Vettel, tvrdí Damon Hill

Sebastian Vettel dokázal v úvodných dvoch pretekoch ročníka zvíťaziť, no po Veľkej cene Baku o pozíciu priebežného lídra šampionátu prišiel. Sezóna je však ešte dlhá. Damon Hill si preto myslí, že najväčšiu šancu na zisk titulu má práve Sebastian Vettel.

V Číne a v Azerbajdžane zahralo súperom do karát bezpečnostné vozidlo. Vettel prišiel o drahocenné body, teraz však bude kľúčové, či dokáže Ferrari úspešne zapracovať do svojho monopostu novinky, ktoré do Barcelony chystajú. A nestratiť na súperov.

Na otázku, či budú stávky vložené na Sebastiana Vettela odmenené, Damon Hill pre Sky Sports povedal: "Myslím si, že áno. Pozrite sa, ako je na tom Lewis. Teraz vedie v šampionáte, ale mal trochu šťastia, zatiaľ čo Sebastian mal kus smoly. Sebastian a Ferrari idú jasne vpred."

Damon Hill sa v krátkosti pristavil aj pri svojom bývalom pôsobisku, pri Williamse. Ferrari z Haasu spravilo tím, ktorý sa má čo najviac podobať autu Ferrari a podobný krok nevylučujú ani v Mercedese. Mohli by si vybrať práve Williams. Dokonca aj Lancov Strollov otec Lawrence priznal, že sa snažil s Mercedesom vybaviť dohodu podobnú tej medzi Scuderiou a Haasom.

Hill však v tom vidí potenciálnu hrozbu: "Problém s celou vecou je ten, že vždy budete závislí na tíme, ktorý bude dominantný. Ak Ferrari začne vyrábať zákaznícke autá pre Haas a Mercedes, povedzme, že pre Williams, tak vždy z nich bude len béčkový tím. Budúcnosť nie je veľmi svetlá."

Najnovšie z kategórie: Damon Hill

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk