F1.sk F1.sk

Williams žiada prehodnotenie incidentov z Baku
zdroj: Williams

Williams žiada prehodnotenie incidentov z Baku

V pondelok neskoro večer sme sa dozvedeli prekvapujúcu správu. Tím Williams podal protest proti rozhodnutiam komisárov z Veľkej ceny Azerbajdžanu, ktoré podľa predstaviteľov tejto stajne nemali veľkú logiku.

Dostupné informácie sú tak trochu záhadné, ale vieme, že stajni sa nepozdáva trest pre Sergeja Sirotkina, ktorý mal v druhej zákrute zozadu naraziť do Sergia Péreza. Na štarte VC Španielska má preto prísť o tri miesta a dostal aj dva trestné body.

Williamsu sa okrem toho nepozdáva ani spôsob návratu Alonsa do boxov. Stalo sa tak s výrazne poškodeným autom a tím pravdepodobne naráža na to, že to bolo nebezpečné. Nuž a ideálne vraj nebola rozriešená ani kolízia Sirotkina s Fernandom Alonsom a Nicom Hülkenbergom, pri ktorej Alonsovo poškodenie vlastne vzniklo.

"Tím požiadal komisárov o prehodnotenie incidentu zahrňujúceho autá 17, 27 a 35 v druhej zákrute prvého kola pretekov a rovnako aj o prehodnotenie počinov jazdca auta číslo 14 pri návrate do boxov," stojí v aktuálnom stanovisku s dodatkom, že spomínané auto číslo 17 má byť podľa všetkého auto číslo 14 a išlo len o preklep v žiadosti.

Stajňa okrem toho v tejto súvislosti pripomenula aj incidenty Estebana Ocona s Kimim Räikkönenom a Kevina Magnussena s Pierrom Gaslym, ktoré boli posúdené zhovievavejšie a možno ich je takisto potrebné prešetriť.

Komisári budú ďalšie detaily zisťovať v utorok od 11.00 h nášho času formou telekonferencie. Ak uznajú, že existujú "nové elementy", tak sa oficiálne vypočúvanie začne o dvanástej.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk