F1.sk F1.sk

Stroll si myslí, že v Baku sa opäť mohol dostať na pódium
zdroj: Williams

Stroll si myslí, že v Baku sa opäť mohol dostať na pódium

Lance Stroll obsadil pred rokom v Baku tretie miesto a myslí si, že niečo podobné sa mu mohlo podariť aj tentoraz. Avšak nevyšlo to a z pódiového umiestnenia sa tešil Sergio Pérez z konkurenčnej Force Indie.

"Všetko bolo možné," skonštatoval Kanaďan, ktorého slová cituje F1.com. "Pérez sa dostal až na pódium, pričom po safety care (úvodnom, pozn. red.) bol za mnou. Mal celkom odlišnú stratégiu a v tomto zmysle je tieto preteky ťažké analyzovať. Pérez mal asi najlepšiu stratégiu, ale my sme chceli nejaké body, tak sme to v tomto smere zahrali na istotu."

Mexičan zariskoval a po havárii dvoch Red Bullov obul na konci pretekov supersofty, pričom všetci zvyšní pretekári, ktorí ešte súťažili, prezuli na ultrasofty. Stroll však narážal hlavne na to, že Pérez bol v boxoch už v druhom kole, keď vymenil ultrasofty za softy. Potom pokračoval bez zastávky a podobne ako Bottas vyčkával na safety car, ktorého sa aj dočkal. Inak by to možno so softami potiahol až do cieľa, ale ťažko povedať.

"Napokon som aj tak rád," povedal Stroll. "Auto som udržal na trati aj keď mnoho jazdcov spravilo chyby. Boli to veľmi ťažké preteky vo veľmi ťažkých podmienkach, ale v hlave som ich zvládol. Nebol to perfektný a ideálny výsledok, ale za ôsme miesto sme získali body a podľa mňa s tým musíme byť spokojní."

"Pre nás je to veľká motivácia. V posledných podujatiach sme pracovali veľmi tvrdo. Rozpoznali sme naše slabiny a veľmi nás teší, že sme sa už aj niečoho dočkali. Nemôžeme však len tak sedieť s rukami za chrbtom, pretože naše problémy možno naďalej existujú. Možno ich len daný okruh neukázal," dodal Lance Stroll pripomínajúc, že v Baku neboli žiadne rýchle zákruty. Barcelona však bude celkom iná a tím možno opäť "vyzlečie donaha".

Williams napokon získal štyri body, ale na odlepenie sa z dna mu to nestačilo. Deviaty Sauber má totiž na svojom konte už desať bodov, ôsmy Haas jedenásť, siedme Toro Rosso trinásť.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk