F1.sk F1.sk

Formula 1 oficiálne potvrdila špekulácie o Miami
zdroj: Force India F1 Team

Formula 1 oficiálne potvrdila špekulácie o Miami

V priebehu stredajšieho dňa sa vo svetovom spravodajstve objavilo veľa informácií o tom, že Formula 1 bude od budúceho roku hosťovať v Miami. Nuž a napokon je to všetko už takmer pravda, čo potvrdila aj oficiálna stránka F1.com.

Čaká sa už len na jedinú vec, ktorou bude stretnutie Komisie mesta Miami. Tá by mala všetko odsúhlasiť už v priebehu budúceho týždňa.

"V priebehu dnešného dňa spravila Komisia mesta Miami dôležitý krok a tento bod zaradila do svojho programu," uviedol komerčný šéf F1 Sean Bratches v aktuálnom stanovisku. "Ak to prejde, bude otvorená cesta pre účinkovanie F1 v centre Miami už v budúcej sezóne. Vážime si záujem komunity o zorganizovanie pretekov Formuly 1 a tešíme sa na spoluprácu s miestnymi predstaviteľmi tak, aby sme túto víziu zrealizovali."

"S viac ako pol miliardy fanúšikov po celom svete je Formula 1 najväčším pretekárskym divadlom planéty. Miami má zasa status jedného z najikonickejších a najkúzelnejších miest, čo z neho v kombinácii s robustnou turistickou infraštruktúrou robí perfektnú destináciu pre Formulu 1 a jej fanúšikov," skonštatoval Bratches.

"Miami si zaslúži len tú najlepšiu hudbu, jedlo, umenie, módu, športy a zábavu..." skonštatoval podnikateľ Stephen Ross, ktorý pomáha s rozbehom podujatia. "...a práve toto sem chceme s pretekmi Formuly 1 priniesť."

Najnovšie z kategórie: USA - Miami

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk