F1.sk F1.sk

Symonds: Mysleli sme si, že McLaren má super šasi i aerodynamiku...
zdroj: McLaren

Symonds: Mysleli sme si, že McLaren má super šasi i aerodynamiku...

Fernando Alonso škodil Honde v minulom roku azda už aj úmyselne. Svojho dodávateľa pohonných jednotiek často kritizoval a keď začal zdôrazňovať, že McLaren má asi najlepšie šasi, bolo to ešte výraznejšie. Tento rok však ukázal, že tím sídliaci vo Wokingu najlepšie šasi určite nemal. Pravidlá sa totiž zmenili len minimálne a McLaren je z pohľadu auta niekde v strede poľa.

"Ešte v minulom roku sme si mysleli, že McLaren má super šasi i aerodynamiku a jediným problémom je pohon Honda," skonštatoval technický odborník Pat Symonds, ktorého slová cituje Motorsport-Total.com

Situácia sa však zmenila, Hondu vymenil Renault a McLaren je omnoho slabší ako Red Bull, ktorý má rovnaký agregát. Tím je približne na úrovni továrenského Renaultu, no pravdepodobne o niečo za ním.

"Na rovinkách sú veľmi pomalí a preto predpokladám, že jazdia so silnejším prítlakom," pokračoval Symonds, ktorému sa nepozdávajú výhovorky týkajúce sa toho, že presedlanie na Renault prišlo neskoro: "... aj keď oni tvrdia, že neskoré motorové rozhodnutie im neumožnilo postaviť želané auto."

Vo Wokingu však na to vedia zareagovať a napríklad na začiatku európskej časti sezóny v Barcelone by mohli predstaviť viacero noviniek. To by už toho času na reakciu bolo skutočne dosť. "Ak by sa výrazne zlepšili, tak by to bolo super a vpredu by bol ďalší tím," dodal Brit.

Podľa BBC už McLaren odvolal svojho technického riaditeľa pre šasi Tima Gossa. To naznačuje, že s vývojom a smerovaním tímu nevládla spokojnosť.

Najnovšie z kategórie: Pat Symonds

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk