F1.sk F1.sk

Steiner: McLaren a Renault majú zatiaľ šťastie, my smolu
zdroj: Haas

Steiner: McLaren a Renault majú zatiaľ šťastie, my smolu

Hoci v Haase na seba hľadia ako na štvrtý najrýchlejší tím v štartovom poli, zatiaľ im v Pohári konštruktérov patrí len siedma priečka. Šéf tímu v tom vidí "šťastie" McLarenu a Renaultu a smolu amerického tímu.

V Austrálii sa všetko vyvíjalo tak, že by Haas mohol s oboma autami skončiť aj v prvej päťke. Bodový prídel by bol poriadne štedrý a strata štrnástich bodov na Renault či sedemnástich na McLaren by bola razom oveľa menšia. Ak vôbec nejaká.

"V prvých troch pretekoch sme vždy boli v hre," hovorí Günther Steiner, šéf tímu, pre motorsport.com. "Momentálne sa hrá o štvrté miesto medzi nami, Renaultom a McLarenom. Myslím si, že celkový obraz je dosť jasný. Dúfam, že čoskoro niečo ukážeme, pretože ostatní majú šťastie, zatiaľ čo my máme smolu."

"Šťastie si však musíme nájsť sami. V Austrálii to vôbec nebolo skvelé. Inak by sme však boli tam, kde by sme mali byť," podotýka Steiner, ktorý ako smolnú vníma aj Veľkú cenu Číny. Verí, že nebyť výjazdu safety caru, Magnussen by skončil siedmy a Grosjean deviaty. Renault a Force India však vymenili pneumatiky a bolo po paráde.

Problémy s gumami pretrvávajú, no podľa Steinera sú riešiteľné. "Musíme pokračovať v tom, čo robíme. V každých pretekoch sa naučíme niečo nové o pneumatikách a svoje vedomosti z minulého roka rozširujeme o ďalšie. Máme naplánované aj isté zlepšenia. Celý náš tohtoročný plán je iný ako ten vlaňajší."

"Minulý rok sme vedeli, že nebudeme mať veľa vylepšení. Už skoro v priebehu sezóny sme sa rozhodli, že ich nepripravíme toľko a namiesto toho sa koncentrujeme na vývoj auta pre ďalší rok," dodáva taliansky inžinier. "Ale tento rok sme sa už v úvode rozhodli, že vylepšení prinesieme viac. Všetko bude teda závisieť od toho, aké dobré tie vylepšenia budú — a aké budú dobré v porovnaní s konkurenciou."

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk