F1.sk F1.sk

Alonso pred Baku: Žiadnu radikálnu zmenu nečakáme
zdroj: McLaren

Alonso pred Baku: Žiadnu radikálnu zmenu nečakáme

McLaren sa chystá priniesť novinky aj do Azerbajdžanu, no Fernando Alonso od nich nečaká nič prevratné. Najväčší posun by mali v McLarene zaznamenať po víkende v Baku. Na Veľkej cene Španielska chcú predstaviť "skutočný McLaren".

Ak sa aj McLaren v Baku príliš nezlepší, tímu by to veľmi prekážať nemuselo. Fernando Alonso zatiaľ bodoval vo všetkých troch podujatiach tejto sezóny a už teraz si pripísal viac majstrovských bodov ako v celej minulej sezóne.

"Poznáme naše limity a vieme, kde potrebujeme náš balík zlepšiť," hovorí pred víkendom v Azerbajdžane Alonso. "Hoci prinášame nové diely do každého súťažného víkendu, neočakávame žiadnu radikálnu zmenu vo výkone."

"Učíme sa však čím ďalej, tým viac o správaní nášho auta — vždy, keď nastúpime do auta. Tu sa budeme snažiť všetko maximalizovať a ako zvyčajne si pripísať tak veľa bodov, ako to len bude možné," uviedol španielsky matador.

O nedostatkoch monopostu v kvalifikáciách sú si v McLarene veľmi dobre vedomí. Éric Boullier verí, že jeho piloti využijú nedeľnú silu auta a okruh, ktorý ponúka nejedno dobré miesto na predbiehanie.

"Vieme, že máme lepšie tempo počas nediel, dôležité bude teda rýchlo reagovať na to, čo sa stane. Musíme pracovať tvrdo, so sklonenými hlavami a chytiť sa každej príležitosti, ktorá sa ponúkne," hovorí Boullier. "Obaja naši piloti odjazdili prvé veľké ceny brilantne."

"Predbiehanie bude ľahšie, no nechceme podceniť dôležitosť štartovacej pozície v nedeľných pretekoch. Tešíme sa na výzvu, ktorú nám preteky v týchto historických uliciach prinesú," dodal pretekový riaditeľ stajne.

Najnovšie z kategórie: Éric Boullier

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk