F1.sk F1.sk

James Hinchcliffe o tom, ako sa pripojil ku velikánom IndyCar tým, že si v aute uľavil
zdroj: Twitter/IndyCar Series

James Hinchcliffe o tom, ako sa pripojil ku velikánom IndyCar tým, že si v aute uľavil

To, že si pretekári z auta niekedy ani neodskočia na toaletu, lebo jednoducho nemôžu, je azda všetkým fanúšikom známe. Piloti sa pri tejto téme zdráhajú — určite nepatrí medzi ich obľúbené. Počas červených vlajok spôsobených silným dažďom na víkendovom podujatí IndyCar v Barber Motorsport Parku James Hinchcliffe porozprával viac o svojich útrapách za volantom.

Prezradil, že už v žiadnom smere ho nemožno považovať za nováčika. "Vždy som si uvedomoval, že sa to raz v mojej kariére stane. Poznám skvelý príbeh z Toronta z roku 2014, keď chudák Carlos Muñoz sedel v aute, prosil, aby ho pustili z neho von — pod červenými vlajkami, v podstate to isté — a napokon povedal: 'Chlapci, je mi to ľúto, už to nemôžem udržať.' Oni mu povedali, že nemôže vystúpiť, tak sa pomočil. Tridsať sekúnd neskôr sa riaditeľstvo pretekov ohlásilo vo vysielačke: 'V poriadku, jazdci môžu vystúpiť, skončili sme,'" spomína ako predkrm príhodu z minulosti Hinchcliffe.

A vzápätí rozpovedal aj tú svoju. Kvôli silnému dažďu boli preteky pozastavené, no jazdci museli zostať sedieť v autách. "Ja som tam počas prvých červených sedel, prosil som, aby som dostal čo i len tri minútky. To je všetko, tri minúty, jedna noha tam a jedna sem. Keď sme sa zase rozbehli, až sa mi triasli nohy. Tak nutne som musel ísť. Hovoril som si, že takto nemôžem jazdiť v pretekárskom aute."

"Pod výstrahou mi to trvalo celé kolo — bola to jedna z najmenej príjemných skúseností v mojom živote — no môžem oficiálne potvrdiť, že som sa pripojil ku takým menám ako Will Power, Dario Franchitti a ku ďalším velikánom, ktorí sa počúrali v kombinéze. Práve hovoríte s mužom, ktorý sa práve pocikal," dodal Hinchcliffe.

Hinchcliffe to napokon za sebou čistiť nemusel.

Najnovšie z kategórie: Ostatné série

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk