F1.sk F1.sk

Abiteboul: Keď si porovnáte Sainza a Verstappena, zistíte, aký je Hulk dobrý
zdroj: Renault Sport

Abiteboul: Keď si porovnáte Sainza a Verstappena, zistíte, aký je Hulk dobrý

Porovnávať pilotov medzi jednotlivými stajňami nie je jednoduchá úloha. Pomôcť nám v tom môžu ich prestupy. Jedným z najzaujímavejších je hosťovanie Carlosa Sainza v Renaulte.

Pred pár rokmi pôsobila v Toro Rosso dvojica Carlos Sainz a Max Verstappen, z ktorej druhý menovaný je považovaný za jeden z najväčších talentov súčasnosti. Abiteboul sa pozerá práve na obdobie ich spoločného pôsobenia v béčku Red Bullu a na základe terajších výsledkov súboja Sainza s Hülkenbergom si uvedomuje, aké sú kvality nemeckého pretekára.

Sainz a Verstappen odjazdili bok po boku 23 súťažných víkendov. Holanďan svojho kolegu na body zdolal dosť vysokým pomerom. V kvalifikáciách boli ich výsledky oveľa vyrovnanejšie, aj keď Sainza viackrát zradila spoľahlivosť.

"Je fér povedať, že má na Nica malú stratu. Dáva nám to však informáciu o tom, aký je Nico skutočné silný," hovorí o Sainzovi Cyril Abiteboul, ktorého vyjadrenie priniesol Autosport. "Výmeny pilotov medzi tímami bývajú zaujímavé, pretože porovnávaním jedného s druhým viete porovnávať celé štartové pole. Ak si spomeniete, čo robil proti Verstappenovi Sainz, získate odhad toho, aký je Nico naozaj silný."

Pierre Gasly, Carlos Sainz, Fernando Alonso
Renault Sport

Carlosovi Sainzovi sa jeho debut v Renaulte naozaj vydaril, veď okamžite zdolal aj Hülkenberga. Treba však pripomenúť, že mu k tomu pomohol aj Hulkov trest. Posledné tri veľké ceny minulého a prvé tri tohto ročníka však v kvalifikáciách nedosahuje výsledkov svojho kolegu.

"Má trochu stratu, platí to o sobote aj o nedeli. No nie je tu žiaden dôvod na paniku," reaguje na štatistiku hovoriacu v neprospech Sainza Abiteboul. "Som presvedčený, že v našom prostredí sa mu bude dariť učiť sa, zdokonaľovať a dúfame, že sa Nicovi aj vyrovná. Zároveň však na Nica tlačí. Nico, ktorého máme tento rok, je iný v porovnaní s tým minuloročným."

Hülkenberg patrí k najkonzistentnejším pilotom v štartovom poli. Dokazuje to aj jeho kvalifikačný záznam. V posledných šiestich veľkých cenách sa umiestnil na siedmej priečke. Abiteboul Nemcovi udeľuje titul "najlepšieho pilota zo zvyšku sveta".

"Teraz pôjdeme do Baku. Spomeňte si, že tu spravil (v roku 2017) chybu, vrazil do bariéry. To ho stálo možno aj pódiový výsledok, ktorý je jeho skutočným cieľom. Mám pocit, že tento rekord v počte odjazdených pretekov bez zisku pódia sa čoskoro stane minulosťou," odkazuje Abiteboul.

Najnovšie z kategórie: Cyril Abiteboul

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk