F1.sk F1.sk

Verstappen: Nepotrebujem psychológa
zdroj: Twitter/Red Bull Racing

Verstappen: Nepotrebujem psychológa

Max Verstappen si po Veľkej cene Číny opäť raz vypočul poriadnu dávku kritiky. Tentoraz sa do neho nepustili len médiá a fanúšikovia, ale veľmi kritické slová vytiahli napríklad Niki Lauda s Nicom Rosbergom.

Jeho počin sa nepozdával ani otcovi Josovi či Helmutovi Markovi, ale to sú jediní dvaja ľudia, ktorých akceptuje. "Sú to ľudia, ktorí sa vyznajú a vedia, ako to tu funguje," povedal Max Verstappen, ktorého slová citujú holandské médiá. "Nepotrebujem psychológa. Spím dobre? Áno, vždy spím dobre."

To, že v Číne to neboli jeho najlepšie preteky a mohol ich aj vyhrať, vie dobre aj on sám. Teraz vraj už o tom nechce premýšľať a radšej sa plánuje koncentrovať na ďalšie podujatia.

"Mohol som to spraviť inak, ale ak by človek všetko vedel vopred, mohol by zmeniť celý svet," pokrčil Verstappen plecami. "Nebudem jazdiť menej agresívne, ale na jednotlivé situácie si dám väčší pozor."

Max Verstappen v Číne najprv nedobre posúdil súboj s Lewisom Hamiltonom, pri ktorom sa dostal na vonkajšiu časť trate a následne až do výbehovej zóny. Horšie to dopadlo pri útoku na Sebastiana Vettela, ktorého nárazom zosadil na konečné ôsme miesto.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk