F1.sk F1.sk

Massu teší úspech Scuderie: Vždy som bol fanúšik Ferrari
zdroj: Williams F1

Massu teší úspech Scuderie: Vždy som bol fanúšik Ferrari

Williams má už dlhšie tendenciu uprednostňovať pretekárov, ktorí tímu dokážu priniesť financie. Tak tomu bolo napríklad už v roku 2011, keď stajňa neodolala desiatkam miliónov od Pastora Maldonada a vypoklonkovala Nica Hülkenberga. Nuž a podobné je to aj tentoraz; od minulého roku v tíme pôsobí Lance Stroll, ku ktorému bol teraz dosadený Sergej Sirotkin.

Tím síce opakoval, že Sirotkin bol pred Robertom Kubicom uprednostnený čisto z výkonnostných dôvodov, ale vzhľadom na to, na čo sme si vo Williamse zvykli, tomu verí len málokto. Ak by stajni išlo o výkon, tak by sa nerozlúčila ani s Felipem Massom. Aj keď bol Brazílčan už za výkonnostným zenitom, horší ako Stroll či Sirotkin by nebol.

"Je pravdou, že tím mal finančné problémy a podľa mňa sa pred rokom 2018 rozhodli tak, že na prvé miesto dali peniaze," povedal Felipe Massa pre Autosport. "Ale toto nestačí na konkurencieschopný šampionát. Môžem povedať len to, že ja som odišiel so zdvihnutou hlavou. So všetkými v Grove som mal dobrý vzťah a dúfam, že tím už čoskoro zažije lepšie časy. Som však rád, že som v minulom roku spravil také rozhodnutie, aké som spravil."

Massove slová opäť raz naznačili, že o svojom odchode z Williamsu rozhodol on, no nie všetko tomu nasvedčovalo. Skôr sa zdalo, že tím bol rozhodnutý uprednostniť peniaze a Felipemu neostala iná možnosť. V tejto chvíli to však už nie je podstatné. Massa k téme dodal: "Áno, vybral som si správny čas a teraz si užívam svoj život. Dúfam, že Williams sa z toho dostane."

Rodák zo Sao Paulo okrem toho hovoril aj o svojom bývalom tíme Ferrari, ktorého úspech ho teší. Sebastian Vettel vyhral úvodné dve podujatia a aj keď mu to na tretí pokus nevyšlo, Scuderia neprestajne ukazuje silu. "Poviem vám pravdu, nečakal som to. Očakával som, že Mercedes bude ďaleko pred Ferrari a ani Red Bull s nimi nedokáže bojovať. To, čo sme napokon videli v úvodných podujatiach sezóny, bolo skvelé. Nevíťazí totiž len jeden tím."

"Som rád, že Ferrari začalo takto dobre. V Maranelle vykonali v posledných dvoch rokoch niekoľko zmien a mnoho ľudí si myslelo, že cúvajú. Oni však ukázali, že majú veľkú skupinu ľudí, ktorá vie, ako dobre pracovať. Teší ma to, pretože vždy som bol fanúšik Ferrari," dodal Felipe Massa.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk