F1.sk F1.sk

Räikkönen: Poradie sa mení od pretekov ku pretekom
zdroj: Ferrari

Räikkönen: Poradie sa mení od pretekov ku pretekom

Ferrari vyhralo úvodné dve podujatia ročníka a malo našliapnuté aj na tretie víťazstvo. V Číne sa však oň začal hlásiť aj Valtteri Bottas, hlas Daniela Ricciarda bol napokon o dosť výraznejší. Kimi Räikkönen si po troch takýchto veľkých cenách myslí, že nikto nevie zoradiť tímy podľa výkonnosti.

"Ak sa opýtate kohokoľvek, bude preňho veľmi ťažké vám dať nejakú odpoveď," povedal na záver víkendu v Číne Kimi Räikkönen. "Myslím si, že výrazne sa pod výsledky (z Číny) podpísalo to, či ste mali lepšie pneumatiky ako ostatní. Vtedy ste sa vedeli od nich výkonnostne odtrhnúť."

"Samozrejme, bola to dôležitá súčasť hry, ktorá spôsobila veľké rozdiely — rovnako ako safety car. Hovoriť o čistej rýchlosti, keď má každý na trati obuté rovnaké pneumatiky je veľmi, veľmi ťažké," zdôraznil majster sveta z roku 2007.

Budúci týždeň sa presúvame do Azerbajdžanu, kde sme pred rokom videli poriadne dopletené predstavenie. Teploty by sa tam mali byť podobné ako v nedeľu v Číne. To bude jeden z faktorov, ktorý opäť ovplyvní víkend.

"Myslím si, že je to fajn pre tých, čo to sledujú, pretože nikto nič skutočne nevie," povedal na margo nejasného poradia tímov Räikkönen. "Každý by chcel, ale nik nevie, lebo sa to mení od pretekov ku pretekom a aj taký malý rozdiel dokáže narobiť v konečných výsledok veľké rozostupy. Musíme len počkať. Možno sa budeme striedať v závislosti od toho, kto bude na akých gumách.

Najnovšie z kategórie: Kimi Räikkönen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk