F1.sk F1.sk

Häkkinen: Formula 1 je v roku 2018 naozaj vzrušujúca
zdroj: Ferrari

Häkkinen: Formula 1 je v roku 2018 naozaj vzrušujúca

Dve veľké ceny v rade sme boli svedkami parádneho predstavenia. Najskôr zdvíhal zo sedadiel Bahrajn, následne aj Čína. Miku Häkkinena to mimoriadne potešilo.

"Po nedeľných pretekoch môžeme konštatovať, že Formula 1 je v roku 2018 naozaj vzrušujúca," uviedol Lietajúci Fín vo svojom príspevku pre Unibet. "Niektorí ľudia už pár rokov hovoria, že tento šport je tak trochu nudný a predpovedateľný, no teraz to už povedať nemôžeme. Ferrari vyhralo prvé dve podujatia, v Šanghaji zvíťazil Red Bull a Mercedes-Benz zatiaľ vôbec nevyhral. Je v tom neistota, čo je super."

Majster sveta z rokov 1998 a 1999 si myslí, že za toto všetko môžu dve veci: "V prvom rade pneumatiky Pirelli. Máme širší výber gúm a celkovo sú dostupné zmesi o niečo mäkšie ako predtým. Každá guma má tak menšie optimálne pracovné okno a zdá sa, že Mercedes má problém trafiť sa doň. Aj predtým sa s tým sem-tam trápili, ale v tomto roku je to viditeľnejšie. V súčasnosti z toho ťažia tak vo Ferrari, ako aj v Red Bulle."

"Druhou príčinou zmeny pomeru výkonu v športe je to, že kľúčové pravidlá ostali rovnaké a top tímy sú si z hľadiska výkonnosti čoraz vyrovnanejšie," skonštatoval Häkkinen. "Mercedes odviedol svoje domáce úlohy pred štyrmi rokmi pri zavedení hybridných pravidiel veľmi dobre a mal veľký náskok."

"Regule súčasne obmedzovali vývoj i testovanie, takže ostatným chvíľu trvalo, kým sa dotiahnu. Ale vyzerá to tak, že aktuálne tu máme tri tímy, ktoré dokážu konzistentne vyhrávať, a to je fantastická správa," zdôraznil populárny pretekár. "Neočakávam, že Mercedes sa do svojej dominantnej pozície ľahko vráti. V ďalších pretekoch nás podľa mňa čaká viacero neočakávaných výsledkov."

Najnovšie z kategórie: ČÍNA

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk