F1.sk F1.sk

Talianski novinári kritizujú prístup Ferrari k Räikkönenovi
zdroj: TASR/AP

Talianski novinári kritizujú prístup Ferrari k Räikkönenovi

Ferrari od začiatku aktuálneho ročníka ukázalo, že aj keď je Kimi Räikkönen z výkonnostného hľadiska v podstate na úrovni Sebastiana Vettela, je degradovaný do pozície dvojky. Ak by tak Scuderia rozhodla v neskoršej fáze sezóny, keď by Fín na titul jednoznačne nemal nárok, každý by to akceptoval, no takto sa zdvihla vlna kritiky.

"Kimi nie je naivný," skonštatoval novinár Andrea Cremonesi, ktorého slová cituje Gazzetta dello Sport. "Vie, že Ferrari z hľadiska majstrovského boja jednoznačne stavilo na Vettela. Pýtam sa len jedno: Keď budú ku Kimimu pristupovať takto, ako dlho bude v tíme ešte vládnuť harmónia?"

Podobne to vníma aj ďalší žurnalista Pino Allievi, ktorému sa takéto "zneužívanie" majstra sveta z roku 2007 nepozdáva.

"Víťazstvá v Austrálii a v Bahrajne boli pekné tímové úspechy, avšak čínska prehra ide na vrub zmäteného a narušeného zmýšľania," poznamenal. "Začalo sa to už pri štarte: Vettel Kimimu zavrel dvere priamo pred nosom. Výsledok bol taký, že Räikkönen sa musel vyhýbať kolízii a prišiel o miesta. Nesympatický a škodlivý manéver. Ak by boli vpredu dve autá Ferrari, preteky by prebiehali celkom inak."

"Nuž a potom, keď bol Kimi sklamaný a rezignoval, bol použitý ako zátka pre Bottasa. Bolo to nepekné a patrilo to práve medzi tie počiny, za ktoré je Ferrari od ostatných stajní často kritizované."

"Kimi už roky počúva výhrady, že je apatický a jeho talent vídame už len občas. V roku 2018 však jazdí celkom inak a pripomína mi toho niekdajšieho šampióna. A Ferrari to predsa musí využiť!" zdôrazňoval Allievi. "No namiesto toho bol Räikkönen v Austrálii potrestaný stratégiou a degradovaný do pozície Vettelovho prisluhovača. Je pokusným králikom pre experimenty a taktické hry."

"Toto je však obrovská chyba, ktorá sa musí prejaviť na morálke každého pretekára. Akú chuť má mať na to, aby absolvoval osemnásť dobrých podujatí, keď vie, že aj tak bude vyradený z hry?" pýtal sa ďalej Talian, podľa ktorého je najlepším príkladom správania sa k jazdcom Red Bull.

Najnovšie z kategórie: Kimi Räikkönen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk