F1.sk F1.sk

Leclerc doplatil na "čudný" šmyk, potom už mal poškodenú podlahu
zdroj: Sauber

Leclerc doplatil na "čudný" šmyk, potom už mal poškodenú podlahu

Charles Leclerc v minulom roku triumfoval v sérii F2 a bol považovaný za obrovský talent, ale v prvých troch podujatiach toho vo Formule 1 zatiaľ veľa nepredviedol. Tentoraz bol síce v kvalifikácii lepší ako Marcus Ericsson, ale po malej chvíli spravil chybu a takmer uviazol v štrku.

So šťastím sa z neho vyhrabal a pokračoval, ale počas zvyšnej časti podujatia mal poškodenú podlahu a už to nebolo ono. Skončil na poslednom devätnástom mieste.

"Bolo to veľmi čudné, pretože v prvých troch kolách som bol v danej zákrute rýchlejší," nechápal monacký pretekár, ktorého slová cituje Autosport. "Potom som tam šiel o niečo pomalšie, ale ušla mi zadná časť. Bolo to veľmi nepredpovedateľné a vôbec som to nečakal."

"Potom som už nikdy nedokázal napodobniť takú rýchlosť, akú som mal predtým vo veľmi rýchlych zákrutách. Zadná časť mi unikala a jazdenie bolo celkovo veľmi náročné. Trápil som sa v jednotke, sedmičke, osmičke i na výjazde z trinástky. V týchto zákrutách to potom bolo veľmi náročné," hovoril ďalej Leclerc.

"Výsledok napokon nebol taký, aký sme chceli, ale vidím aj mnoho pozitív," pokračoval Charles Leclerc. "Myslím si, že sme sa toho veľa naučili a v Baku by sme mohli byť silnejší."

Ericssonovi nevyšla kvalifikácia ani prvý čínsky stint, ale keď potom prezul na mediumky, poskočil na šestnáste miesto. Podľa jeho slov mu nepomohla skutočnosť, že keď dostal možnosť predbehnúť safety car, nepodarilo sa mu dotiahnuť na koniec vláčika. Chýbalo mu ešte desať sekúnd. Inak by vraj ohrozil aj ďalších jazdcov.

"Musíme pochopiť, prečo sme mali v prvom stinte taký problém s balansom. Ten druhý bol už fakt dobrý," skonštatoval Ericsson. "Naše preteky sa skladali z dvoch celkom rozdielnych fáz. Ale je fajn, že sme boli na konci silní. Ukázalo sa, že máme potenciál."

Najnovšie z kategórie: ČÍNA

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk