F1.sk F1.sk

Alonsa potešilo, že motor Renault ukázal potenciál
zdroj: McLaren

Alonsa potešilo, že motor Renault ukázal potenciál

Veľkú cenu Číny vyhralo auto s pohonnou jednotkou Renault, pričom za istých okolností mohli tieto monoposty obsadiť aj prvé dve miesta. Nuž a Renault skončil i šiesty, siedmy a deviaty, takže bodov sa do zbierky pridalo dostatok. Fernanda Alonsa to ako jazdca McLarenu-Renault potešilo.

"Pre nás by bolo trochu optimistické pomýšľať na víťazstvo," povedal Fernando Alonso. "Ale ukázal sa nám potenciál pohonnej jednotky a dostali sme dobrú motiváciu týkajúcu sa toho, že ak odvedieme so šasi dobrú prácu, budeme schopní bojovať."

"Zatiaľ na tom ešte tak nie sme. Potrebujeme sťahovať stratu a z hľadiska šasi musíme tvrdšie pracovať. Vieme, že sa musíme zlepšiť, o tom žiadna. To neschováme. Ale súčasne vieme aj to, že v nedeľu si svoju prácu odvádzame dobre a získavame také počty bodov, ktoré musíme považovať za maximálne možné," skonštatoval ostrieľaný pretekár.

Alonso je vďaka tomu na šiestom mieste Pohára jednotlivcov a vstup do sezóny vníma pozitívne. "V nedeľu sa nám z rôznych príčin darí dosahovať výsledky. Niekedy máme aj trochu šťastia, inokedy nám pomôže dobrá stratégia, občas dobré pitstopy. Nedele sú zatiaľ parádne."

"Ale ako som už povedal, auto potrebujeme naďalej vylepšovať. Zatiaľ nie sme v špičkovej skupine. Teraz sme mali možnosť vidieť, že pohonná jednotka Renaultu vyhrala preteky, čo je pre nás fajn motivácia," dodal Fernando Alonso.

Podobne to vníma aj Stoffel Vandoorne, ktorý skončil trinásty. "V tomto roku sa už nemáme na čo vyhovárať," skonštatoval. "Red Bull ukázal, že sa dajú vyhrávať preteky. Čaká nás množstvo práce. Je len na nás, aby sme to zvládali lepšie."

Autá s motormi Renault mimochodom zatiaľ nazbierali najviac bodov, celkovo 108. Ferrari ich má 97, Mercedes 86 a Honda 12.

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk