F1.sk F1.sk

Hamilton: Sme len druhí alebo tretí najrýchlejší...
zdroj: TASR/AP

Hamilton: Sme len druhí alebo tretí najrýchlejší...

Lewis Hamilton nie je celkom spokojný s tým, aký je výkon jeho aktuálneho monopostu Mercedes W09 EQ Power+. Očakával, že bude opäť najrýchlejší na scéne, no po tretích pretekoch ročníka konštatuje niečo iné: je len druhý alebo tretí najrýchlejší.

Ťažko povedať, či je to pravda, pretože Mercedes mohol teoreticky vyhrať všetky tri úvodné podujatia. Napokon sa to tímu síce nepodarilo, ale medzi konštruktérmi je predsa len na prvom mieste. Vyzerá to tak, že s Ferrari je približne na jednej úrovni a Red Bull je o malý krôčik pozadu.

"Moje myslenie sa nezmenilo a moje ciele sú naďalej rovnaké," odpovedal na otázku, ako to po VC Číny vidí s útokom na titul. "Po tomto víkende je však jasné, že nie sme najrýchlejší."

"Od Melbourne sme stratili určitý výkon a tento víkend to asi bolo markantnejšie. Momentálne sme druhý alebo tretí najrýchlejší tím, takže sa musíme zlepšovať. Nie je to však nemožné. Tento tím v priebehu rokov ukázal, že dokáže ostať jednotný, dokáže zaberať a pracovať."

Štvornásobný majster sveta má pocit, že naďalej jazdí na svojom maxime. "Prišiel som pripravený rovnako ako vždy, len som mal jednoducho problém s autom. Nebudem viniť počasie, stratégiu a ani nič iné... v aute som sa jednoducho necítil dobre. Teda v sobotu a v nedeľu," dodal Lewis Hamilton.

Doplňme, že Lewis Hamilton naposledy vyhral ešte 22. októbra minulého roku na Veľkej cene USA. Od tohto okamihu uplynie v nedeľu už pol roka.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk