F1.sk F1.sk

Whiting o Verstappenovi: Na to sú tu trestné body...
zdroj: Red Bull Content Pool

Whiting o Verstappenovi: Na to sú tu trestné body...

Max Verstappen sa na Veľkej cene Číny opäť raz previnil a už niekoľkýkrát kolidoval so Sebastianom Vettelom. Časť fanúšikovskej obce bola nahnevaná a žiadala pre neho prísnejší trest ako tých desať sekúnd, ktoré dostal. Veď taký Romain Grosjean musel v roku 2012 jedno podujatie dokonca vynechať!

"Registrujeme určité množstvo kritiky, ale práve na to sú trestné body," pripomenul riaditeľ pretekov Charlie Whiting. "Máme ich na to, aby si to recidivista všimol. Teraz má päť trestných bodov a povedal by som, že už bude opatrnejší."

Za čínsky prehrešok dostal Verstappen dva trestné body, pričom tie sa vždy odrátavajú po dvanástich mesiacoch od priestupku. Z piatich, ktoré má, mu dva odpadnú po Veľkej cene Maďarska, kde kolidoval s kolegom Danielom Ricciardom.

Jeden bod mu na účte ostane až do 22. októbra, keď Kimiho Räikkönena predstihol v USA výjazdom mimo vyznačenú trať. Inak sa za posledný rok ničím neprevinil, takže to nie je až také zlé. Komisári ho síce prešetrovali aj za bahrajnský súboj s Lewisom Hamiltonom, ale vyšiel z toho dobre.

Osobný pohovor s Verstappenom Whiting neplánuje: "Komisári si odviedli svoju prácu a ja si nemyslím, že by to bolo potrebné. Spravil chybu a dostal trest."

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk