F1.sk F1.sk

Alonsa hnevajú otázky týkajúce sa bývalých tímov
zdroj: McLaren

Alonsa hnevajú otázky týkajúce sa bývalých tímov

Keď skončil Pierre Gasly z tímu Toro Rosso Honda v Bahrajne na štvrtom mieste, začal Fernando Alonso opäť raz dostávať otázky, či neľutuje rozchod McLarenu s Hondou. Jeho však tieto témy už príliš nebavia a dal to jasne najavo.

"Hovoriť o niektorom tíme po jednej dobrej kvalifikácii a jedných dobrých pretekoch teda nemá žiadny zmysel," skonštatoval španielsky pretekár. "Už po každom víťazstve a pódiu Ferrari som dostával otázky, či ľutujem odchod z tohto tímu."

"Ale teraz, keď počas štyroch rokov vyhrával Mercedes, ktorý získaval aj majstrovské tituly, sa ma už na Ferrari nikto nepýta. Teraz sa to preplo na Toro Rosso," začudoval sa Alonso.

Fernando okrem toho priznal, že často dostáva aj otázky týkajúce sa Renaultu. Tím, s ktorým získal v rokoch 2005 a 2006 majstrovské tituly, je silnejší ako McLaren.

"Mňa však ostatné zoskupenia príliš nezaujímajú," zdôraznil Fernando Alonso. "Je vtipné, ako sa niekto rozhorčuje nad bývalými tímami, keď sú tie celkom dobré. Hneď sa ma na ne pýtajú, ale mne je to relatívne jedno."

Nuž a ošiaľ okolo Toro Rosso, ktorý sa rozpútal po Bahrajne, sa rýchlo vytratil. Alonso skončil na siedmom mieste, no pretekári s motormi Honda sa trápili a počas veľkej ceny napokon navzájom kolidovali. K bodom mali ďaleko.

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk