F1.sk F1.sk

Dannerovi je ľúto Vettela, ale konštatuje: Vidíme fenomenálny pretekársky šport
zdroj: TASR/AP

Dannerovi je ľúto Vettela, ale konštatuje: Vidíme fenomenálny pretekársky šport

Sebastian Vettel vyhral kvalifikáciu na Veľkú cenu Číny a prvé miesto si udržal aj po štarte, no neskôr sa už veci nevyvíjali podľa jeho predstáv. Pred zastávkou v boxoch mal trojsekundový náskok na Valtteriho Bottasa, ibaže aj tak sa nedokázal ubrániť jeho undercutu a o pozíciu prišiel.

Následne mu pomáhal aj Kimi Räikkönen, no na Bottasa už nemal. Všetko sa potom zauzlilo po nehode kolegov zo Scuderie Toro Rosso, ktorej dôsledkom bol výjazd safety caru. Tento okamih Vettelovi uškodil, pretože práve prešiel okolo boxovej uličky a nedostal šancu na nasadenie nových pneumatík.

"Niekedy je to tak. Raz máte šťastie, inokedy smolu," skonštatoval v rozhovore pre Motorsport-Total.com bývalý pretekár Christian Danner. "V priebehu celého ročníka sa to potom vyrovná."

Vettela následne trafil aj Max Verstappen, ktorý bol síce za zavinenie kolízie potrestaný, ale aj tak skončil pred svojim nemeckým súperom. Ten mal totiž poškodené auto a bol už výrazne pomalší. "Sebastiana mi je ľúto, pretože do cieľa by prišiel omnoho viac vpredu. Buď druhý alebo tretí," hovoril ďalej Danner.

Vettela to musí mrzieť hlavne z hľadiska boja s Lewisom Hamiltonom, ktorý je asi jeho hlavný majstrovský súper. Mohol na neho získať možno osem bodov k dobru, napokon ich však osem stratil. Celkovo je však od začiatku sezóny vo veľmi dobrej forme, na čo Danner má svoje vysvetlenie: "Predsa len je to štvornásobný majster sveta."

"Pretekársky šport, ktorý zatiaľ vidíme, je fenomenálny. A nevidíme ho len v strede poľa, ale už aj na špičke," zdôraznil Christian Danner. "Niekedy potrebujeme aj safety car, aby mohol vyhrať i Red Bull. V Baku to určite bude opäť veselé. Už teraz sa na to teším."

Najnovšie z kategórie: ČÍNA

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk