F1.sk F1.sk

Horner: Max je ešte mladý, Daniel má už množstvo skúseností
zdroj: Red Bull Content Pool

Horner: Max je ešte mladý, Daniel má už množstvo skúseností

Šéf Red Bullu Christian Horner bol po Veľkej cene Číny spokojný len spolovice. Síce to pôvodne vyzeralo tak, že jeho jazdci by mohli obsadiť možno piate a šieste miesto, teda prvé a piate sú omnoho väčší luxus, no mohlo toho prísť aj oveľa viac.

Daniel Ricciardo svoje úlohy zvládol vynikajúco, avšak Max Verstappen kolidoval so Sebastianom Vettelom a uškodil nielen nemeckému súperovi, ale aj sebe. Red Bull teoreticky mohol získať "double", ale Holanďan svoju časť úlohy nezvládol.

"Max je ešte mladý a hladný. Práve vďaka jeho agresívnemu štýlu jazdy je predsa jeho pozorovanie také vzrušujúce," zastal sa Horner talentovaného mladíka. "Vyzeralo to celkom jednoznačne na jeho chybu a dostal aj trest, takže z tohto pohľadu bol za to potrestaný."

Ricciardo bol v tomto smere lepší a predbiehal suverénne, na čo však má Horner takisto vysvetlenie: "Nemôžeme zabúdať na to, že nie sú v rovnakom veku. Max je ešte mladý, no Daniel má už množstvo skúseností a dnes odjazdil perfektné preteky. V štrnástej zákrute predviedol jednoducho neuveriteľný manéver - myslím, že na Lewisa Hamiltona. Zvládol to výborne."

Angličan nezabudol pochváliť ani mechanikov, ktorí dvakrát v priebehu pretekov zvládli dvojitú zastávku v boxoch. S odstupom niekoľkých sekúnd prezuli oboch pretekárov.

"Často a radi zabúdame na to, že Formula 1 je tímový šport a na úspechu pracuje viac ako 700 ľudí. Toto bol fantastický tímový výkon. Klobúk dolu pred super výkonom, ktorý ukázal celý náš tím. Chlapci v garáži zvládli obe dvojité zastávky skvelo, zvolili sme perfektnú stratégiu a v sobotu sme motor vymenili v rekordnej dobe. Toto bol vskutku parádny tímový výkon!"

"Vďaka safety caru sa nám naskytla perfektná šanca a využili sme ju. Po všetkej tej smole, ktorú mal Daniel v posledných pretekoch, to bolo veľké zadosťučinenie. Je super, že sme ho mohli vidieť na najvyššom stupienku pódia. Celkovo to boli napínavé preteky tak pre nás účastníkov, ako aj pre divákov. Práve toto Formula 1 potrebovala."

Zástupcu stajne so sídlom v Milton Keynes potešila aj iná skutočnosť. "Máme rýchle auto a na tomto okruhu s dlhými rovinkami, kde ide o výkon, sme sa vedeli držať Mercedesu," pripomenul Christian Horner. "Máme dvoch úžasných pretekárov a šance, ktoré sa naskytnú, budeme naďalej využívať."

Horner sa v ďalšej fáze rozhovoru ešte raz pristavil pri Maxovi Verstappenovi. "Som absolútne presvedčený o tom, že je to fenomenálny talent. Navyše je aj dostatočne rozumný na to, aby rozpoznal oblasti, na ktorých potrebuje zapracovať. Nepochybujem o tom, že tak aj spraví."

"Hneď po pretekoch som sa s ním rozprával a akceptoval vinu, pričom Sebastianovi sa aj ospravedlnil. Spravil tak okamžite po tom, ako vystúpili z áut. Hovoril som aj so Sebastianom a toto ospravedlnenie si cenil. Áno, spravil chyby, ale pamätám si aj na Sebastiana v rovnakej fáze jeho kariéry. Mali sme ho tu u nás a nebolo nezvyčajné, že takisto spravil chybu. Max sa z dneška poučí a využije to."

"Jeho talent je celkom zrejmý, o jeho odvahe a pretekárskych inštinktoch nikto nepochybuje. Dnes to neodhadol dobre a bol príliš netrpezlivý. Určite sa poučil. Vôbec o tom nepochybujem," dodal Christian Horner.

Najnovšie z kategórie: ČÍNA

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk