F1.sk F1.sk

Rosberg: Neuveriteľný deň pre Formulu 1!
zdroj: Red Bull Content Pool

Rosberg: Neuveriteľný deň pre Formulu 1!

Nico Rosberg je s pretekmi v Šanghaji veľmi spokojný. Expozícia bola možno trochu uspávajúca, no zápletku sme videli dokonalú. Nasledovala ju výborná strategická hra a množstvo predbiehacích manévrov.

"Toto bol taký neuveriteľný deň pre Formulu 1! Ako ste vôbec dokázali sedieť?" pýtal sa nadšený Nico Rosberg. "Ja som musel byť celý čas na nohách, niekedy som dokonca kričal na telku. Šialené!"

Podobne ako v Bahrajne, ani v Číne nebola núdza o predbiehacie manévre. V štartovom poli máme niekoľkých vynikajúcich pretekárov, koho predbiehacie schopnosti sú najlepšie? 

"Max a Daniel sú najlepší," vyhodnotil v rozhovore so Simonom Lazenbym zo Sky Sports Rosberg. "Max to však príliš často pokašle. Samozrejme, že potom musíte Daniela považovať za celkovo najlepšieho. Proste to dokáže udržať. Je neuveriteľné sledovať to."

Verstappen to po Bahrajne "pokašľal" aj v Číne. "To bolo fakt zlé a zbytočné. Dnešok bol preňho naozaj ťažký. Zbabral to, stiahol so sebou lídra priebežného poradia a jeho kolega vyhral. Toto mu bude veľmi tvrdou lekciou. A možno je to jeden z dní, ktorý mladého pilota, akým je Max, posunie dopredu. Už v Bahrajne to bola preňho lekcia, lebo Lewis si také niečo len tak nenechá. Odnieslo si to Maxovo auto."

Dnes sa Maxovi Verstappenovi snažil dohovoriť Sebastian Vettel. Bude to mať v konečnom dôsledku nejaký účinok? "Počúvanie nám nie vždy ide. Radi sme tvrdohlaví. Ale vážne, ako mladý pilot v skutočnosti počúvate. Určite sa s ním porozprávajú aj v tíme a budú ho viesť. Je neskutočný jazdec. Dúfam, že trošku z tej agresivity uberie. Toto je príliš."

Dnešný dej uviedli do rýchlejšieho pohybu práve v rakúskom tíme Red Bull Racing, ktorý sa rozhodol vymeniť obom pilotom pneumatiky naraz a zvládol to bravúrne. Niečo podobné vždy poteší. 

"Red Bull, veľmi pekne ďakujeme! Dnes ste predviedli neskutočnú šou, bolo to skvelé," odkázal majster sveta z roku 2016. "Tento súboj troch tímov je super. Ktovie, ako to bude pokračovať?"

Najnovšie z kategórie: ČÍNA

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk