F1.sk F1.sk

Räikkönen: Vyzeralo to dosť zle, takže beriem aj tretie miesto
zdroj: TASR/AP

Räikkönen: Vyzeralo to dosť zle, takže beriem aj tretie miesto

Ferrari opäť nezvládlo strategický aspekt pretekov ideálne. Potom, čo obetovalo Räikkönenovu nedeľu v snahe pomôcť Sebastianovi Vettelovi dostať sa pred Valtteriho Bottasa, Fín v službách Scuderie berie aj tretie miesto. Mal totižto zarobené na výrazne horší výsledok.

Sebastian Vettel nevyštartoval najlepšie. A hoci Kimimu Räikkönenovi nechal na pravej strane trochu miesta, gripu v tejto časti trate nebolo veľa. Fína v prvom sektore predbehol Bottas a svojej šance sa následne chytil aj Verstappen.

"Myslím si, že sme mali dobrý štart a potom som, nanešťastie, zostal trochu zablokovaný. Popredbiehali ma v prvej zákrute. Na začiatku som sa trápil pri nasledovaní ostatných," vysvetlil po pretekoch Räikkönen. "Keď som bol osamote, tak to nebolo také zlé, hoci od ideálu ďaleko. Zostali sme vonku veľmi dlho."

pódium VC Číny 2018
TASR/AP

Šachovať sa začalo v osemnástom kole. Red Bull zvládol obslúžiť Maxa Verstappena i Daniela Ricciarda prakticky naraz. V Mercedese zareagovali okamžite a úspešne pokryli vzniknutú hrozbu. Zároveň dostali pod tlak Ferrari. Räikkönen zostal na trati, Vettel zašiel na výmenu pneumatík. Tá trvala o čosi dlhšie, ako by si Nemec želal a predbehol ho Valtteri Bottas.

V tom čase už v Scuderii nevideli dôvod na okamžitú výmenu Räikkönenových gúm. Hamilton a Ricciardo na mediumkách nasadili zbesilé tempo a zastavením by v Räikkönenovom prípade nič nedosiahli, len by sa zaradili za dvojicu prezuvších. Räikkönen tak dostal novú úlohu: spraviť zo seba na čele pretekov zátku, ktorá Vettelovi pomôže v zdolaní Bottasa.

Tento plán nevyšiel. Räikkönen bol napokon vďačný aspoň za rozhodnutie Charlieho Whitinga. "S bezpečnostným vozidlom sme mali šťastie. Mal som dobrú rýchlosť na stredne tvrdej zmesi, no potreboval by som softy, aby som na to mohol poriadne zatlačiť."

Na jednej strane sa Räikkönen za safety carom priblížil konkurencii, na druhej Ferrari mohlo zvážiť, či Räikkonenovi nenasadí softy. Vo Ferrari si pritom jedny úplne nové odložili.

"Nakoniec to bolo v podstate OK. Mal som oveľa lepšie tempo ako Valtteri, no keď sa dostanete tak blízko, tak je ťažké nasledovať. Potrebujete oveľa lepšie pneumatiky. Vezmem však aj to, čo mám. V jednom momente to totižto nevyzeralo ani zďaleka dobre," skonštatoval na záver Räikkönen.

Najnovšie z kategórie: ČÍNA

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk