F1.sk F1.sk

Ricciardo: Tento šport je šialený
zdroj: TASR/AP

Ricciardo: Tento šport je šialený

Daniel Ricciardo si neuveriteľnou jazdou pripísal ďalšie neuveriteľné víťazstvo. Zo šiesteho miesta sa aj vďaka vynikajúcim reakciám stratégov Red Bullu postupne prepracoval cez všetkých svojich súperov.

A to mal ešte včera namále. Keby výmena jeho motora trvala čo i len o minútku dlhšie, Ricciardo by pravdepodobne štartoval z konca štartového poľa. Napokon sa kvalifikoval za svojím kolegom, čo Austrálčanovi azda aj vyhovovalo. Ešte nikdy totižto nevyhral z lepšej ako štvrtej pozície na štarte.

"Sedím tu a v hlave si prechádzam všetkým, čo sa stalo. Úžasné," otvoril tlačovku od ucha k uchu vysmiaty Ricciardo. "A po takom včerajšku. Bol som len šiesty, čo nie je nič extra, no zdá sa, že víťazstvá vždy prichádzajú za takýchto okolností. Najskôr v Baku a potom dnes, keď sme si už začínali myslieť, že budeme štartovať z konca."

Pódium VC Číny 2018
Mercedes

"Tento šport je šialený," nechal ďalej plynúť svoje myšlienky víťaz čínskej bitky. "Včera sme neverili, že sa dostaneme do kvalifikácie a po 24 hodinách sme tu. Pred týždňom som mal už po dvoch kolách hlavu v smútku. Niekedy sme z tohto športu frustrovaní. Občas sa sám seba pýtam, prečo som si ho vôbec vybral. Je tu toľko vecí mimo vašu kontrolu. Jeden takýto deň však vyváži aj päťdesiat tých zlých."

Ricciardo je známy svojimi odvážnymi manévrami, ktoré sa však len málokedy končia nehodou. Svoje schopnosti predviedol v plnej paráde v nájazde do šiestej zákruty. Nezdalo sa, že by tam pretekár Mercedesu Valtteri Bottas nechal veľmi veľa miesta. Ricciardovi stačilo aj to.

"Šanca nám klopala na dvere! Samozrejme, že sme ťažili z bezpečnostného vozidla. Cítil som príležitosť. Spočiatku som si pomyslel, že takto môžeme skončiť aj na stupňoch víťazov. Začali sme sa presekávať štartovým poľom, pneumatiky stále fungovali dobre. Už sa začalo črtať aj na víťazstvo. Bol som rýchlejší ako všetci predo mnou a nechcel som za nimi zostávať príliš dlho," pokračuje v opisoch Ricciardo.

Daniel Ricciardo
TASR/AP

Veľmi ho potešilo, že si zapredbiehal aj inde ako v zóne DRS. "Videl som, že sa Valtteri bráni, no už v tretej zákrute som bol rozhodnutý, že to skúsim. Bolo to tesné, bolo to super, ale aj fér. Oveľa sladšie ako obiehanie na rovinke."

Valtteri Bottas a Daniel Ricciardo so šampanským
Mercedes

Daniel Ricciardo si na pódiu chlipol aj zo svojej legendárnej topánky. Kimiho a Valtteriho však neponúkol... "Ja ani neviem, či som to Kimimu vôbec niekedy ponúkol. Vystriekal som však väčšinu svojho šampanského, veľa mi už nezostalo. Všimol som si môjho mechanika číslo 1 Gentyho (Christ Gent) a to bola pre mňa priorita. Nebolo ho dosť, aby sme potočili kolo. Dúfam, že ešte budem mať oveľa viac príležitostí."

Najnovšie z kategórie: ČÍNA

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk